Paní Marie se podělila o snadnou metodu, jak důkladně vyčistit matraci
adbz.cz » Hobby » Stačí na matraci nanést směs peroxidu, sody a jaru: Po žlutých skvrnách nezůstane jediná stopa

Stačí na matraci nanést směs peroxidu, sody a jaru: Po žlutých skvrnách nezůstane jediná stopa

Namíchejte si doma vlastní čistič matrací z ingrediencí, které máte doma ve spíži. Večer se vám bude opět pohodlně usínat a ráno lépe vstávat.

cisteni matrace vysavacem
Zdroj fotografie: Depositphotos

Nejen správný výběr matrace je pro váš spánek důležitý. Rozhodně byste měli dbát také na hygienu a matraci udržovat v pořádku a čistotě. Letitým používáním se však skvrnám a opotřebení nelze vyhnout a často je potřeba sáhnout po čisticích prostředcích a matraci dopřát trochu péče. Není to lehký úkol, ale vaše matrace vám péči několikanásobně vrátí svým pohodlím a také delší životností.  

Vyrobte si domácí čistič matrace

Logické je, že čím déle matraci používáte, tím více je znečištěná. Jako největší a také nejodolnější problém se jeví žluté skvrny, které se tvoří z lidského potu. Postupem času začne matrace také nelibě zapáchat – tehdy je opravdu nejvyšší čas začít situaci rázně řešit. Naštěstí existují způsoby, jak matraci efektivně a rychle vyčistit, a to dokonce bez investic do drahých přípravků z drogerie.  

Čistič na matrace si můžete vyrobit i doma, a to navíc z prostředků, které máte dozajista ve spíži. Pro výrobu si připravte:

  • jedlou sodu,
  • peroxid vodíku a
  • obyčejný prostředek na nádobí.

Stačí smíchat tři lžičky sody s jednou sklenicí peroxidu a pouze několika kapkami prostředku na nádobí a směs nechat na matraci alespoň patnáct minut působit. Žluté skvrny pak budou minulostí.

Čištění matrace
Zdroj fotografie: Depositphotos
Kvalitní a správně ošetřovaná matrace je alfou a omegou dokonalého spánku

Jedlá soda si hravě poradí s většinou skvrn 

Pokud jste narazili na opravdu odolné skvrny, můžete zvýšit dávku jedlé sody až na polovinu hrnku a smíchat ji i se dvěma sklenicemi peroxidu. Směs nechte působit o něco déle a vlhkým hadříkem pak skvrny jednoduše vyčistěte. Jedlá soda umí ve většině případů opravdu zázraky a poradí si i tam, kde drahé chemické prostředky selhávají.  

Pokud je vaše matrace znečištěna jiným druhem skvrn, například krví nebo močí, vyplatí se použít ještě jiný, již roky osvědčený tip. Na krev vždy funguje vlažná voda, na moč zase kukuřičná mouka. Vaše matrace pak bude s trochou práce opět zářit čistotou a vy se budete moci znovu oddat sladkému a ničím nerušenému snění.