Přeměna železničního vagónu z 2. světové války na pohádkové bydlení. Nechybí ani kus živé historie

Tento mladý pár se rozhodl bydlet v něčem speciálním. Jakmile viděl tento starý železniční vagón z 2. světové války, na nic nečekal a pustil se do práce.

i Zdroj fotografie: S vědomím Zyia Pictures
i Zdroj fotografie: S vědomím Zyia Pictures
i Zdroj fotografie: S vědomím Zyia Pictures
i Zdroj fotografie: S vědomím Zyia Pictures
i Zdroj fotografie: S vědomím Zyia Pictures
i Zdroj fotografie: S vědomím Zyia Pictures
Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
                   

V dnešní době je již naprosto běžné, že lidé staví svá zázemí z polorozpadlých bunkrů, dodávek nebo lodních kontejnerů. Tento mladý pár se však rozhodl, že bude bydlet v něčem speciálním. A tak si zakoupil starý železniční vagón z 2. světové války, který přeměnil v útulný domov se vším, co potřebuje k životu. Celá budova je navíc zařízena do chytrého designu, který umožňuje bydlet v malém, ale tak, aby se majitelé nemuseli nijak zvláště omezovat. 

Chytrý domov a krásný design 

Mladý pár umělců si zakoupil starý železniční vagón z 2. světové války a přeměnil jej ve svůj nový krásný domov. Jejich výsledek vypadá jako stavení z jiného světa – celý interiér je totiž tvořen chytrým designem malých prostor a nechybí zde ani kus živé historie. Dan a Annabel si vybrali vagón zejména proto, že zcela odpovídal jejich vizi. Jednalo se totiž o starožitnost, která mohla být využita na něco opravdu pozoruhodného. Jeho charakter navíc velmi vyniká mezi ostatními budovami

Annabel se se svým přítelem rozhodla, že zachovají starý vzhled vagonu. To byl také důvod, proč jej pár vybavil retro, avšak modernějším nábytkem a dekorací. Hlavní vnější úprava byla provedena na střeše, kde byl do zrezivělých plechů vyříznut velký otvor. Ten posloužil k tomu, aby pár vytvořil stupňovitou střechu, která pouští do domu dostatek světla. Také dodává interiéru mnohem větší prostornost a výšku, a k tomu je navíc velmi krásným a vizuálně nápadným prvkem na celém stavení.  

Starý vzhled s prvky modernismu 

Vstoupit do tohoto předělaného železničního vagónu je jako přenést se do jiného času a na jiné místo. Jakmile překročíte práh dveří, spadne na vás historická atmosféra s prvky modernismu, což je však velmi zajímavý a příjemný kontrast pro život. Dan a Annabel tvrdě pracovali na tom, aby design interiéru odpovídal charakteru vagonu, díky čemuž je místo nyní velmi autentické. Přesto však zůstalo zcela funkční jako samostatný domov, a to aniž by byly provedeny jakékoliv změny vzhledu interiéru.

iZdroj fotografie: S vědomím Zyia Pictures

Stavení tak ve výsledku může na první pohled připomínat spíše nějaký experiment, ale věřte, že jakmile uvidíte interiér, budete naprosto překvapeni. Ihned u dveří vás uvítá příjemné pracovní místo se stolkem a útulná kuchyně. Poté zde mají majitelé k dispozici jídelní stůl a odkládací skříň. A na konci vagonu se nachází ložnice s velkou manželskou postelí. Za dalšími dveřmi je pak zabudována koupelna s krbem a retro dlaždicemi. Celé místo oplývá příjemnou atmosférou domova a je zařízené opravdu efektivně. 

Videoprohlídka domu 

Dan a Annabel mají nyní ze své úžasné nemovitosti ve Fort Collins skvělý podnik, kde učí ostatní lidi, jak si vyrobit svépomocí boty. Jejich domov se tak stal dalším skvělým zázemí pro jejich projekty, tudíž mají na tomto místě opravdu vše, co potřebují. Níže se také můžete podívat na kompletní videoprohlídku této úžasné přeměny železničního vagónu z 2. světové války, které vám odhalí veškeré designové prvky a chytrá zařízení celého stavení. 

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie

Jak by se v takovém vagóně bydlelo vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články