Domeček o rozloze pouhých 18 metrů čtverečních | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Žití v domě o rozloze 18 m² si asi umíte jen těžko představit. Tenhle domeček ovšem změní váš názor a budete se chtít nastěhovat

Žití v domě o rozloze 18 m² si asi umíte jen těžko představit. Tenhle domeček ovšem změní váš názor a budete se chtít nastěhovat

Rozhodla se kompletně změnit svůj život a odstěhovala se z velkého bytu do opravdu malého, ale za to útulného domku.

dum
Zdroj fotografie: Se souhlasem FLORB

Svobodná matka už měla jednoho dne dost stereotypu, který ji provázel. Rozhodla se úplně překopat svůj život a od té doby žije úplně jinak, skromněji, než kdy předtím. Prvním krokem totiž bylo, nahradit její velký byt opravdu malým domečkem o rozloze pouhých 18 m2. Chtěla se totiž vyhnout plýtvání a hromadění nepotřebných věcí, a pro takové rozhodnutí je takto malý domek úplně ideální.

Svobodná matka jen stěží poplatila nájem

Michel Bojle, svobodná matka z Oregonu, dlouho žila ve velkém třípokojovém bytě, za který měsíčně platila skoro 27 000 Kč. Michel pracovala v kavárně, takže si dokážete představit, že když zaplatila nájem, tak jí bokem nezbylo vlastně skoro nic. Každý měsíc vyčlenila opravdu malou rezervu, pro případ nouze.

servirka
Zdroj fotografie: Depositphotos

Michel měla jeden obrovský sen

Už jen z toho důvodu, kolik platila nájemné, věděla, že takhle se prostě dál žít nedá. Měla jeden velký sen, ve který opravdu věřila, a věděla, že jednoho dne si ten sen prostě splní. V tu dobu se rozhodla, že svůj život od základu změní. Jen náhodou se seznámila se skupinou Tiny House a s nimi se domluvila, že chce s jejich pomocí postavit opravdu malý domek. Udělali plánky a nyní Michel žije ve svém malém domku, o kterém vždy snila.

Nejdůležitější věcí byla praktičnost

Domek si zařídila nábytkem ze 40. a 50. let, a když vejdete dovnitř, bude to to první, co vás úplně uchvátí. Vše je tak propracované, do posledního detailu, že člověk prostě nenajde ani jednu chybku. Je vidět, že primárním hlediskem byla praktičnost a útulnost. Podle Michel je na tom to nejlepší, že domek postavila vlastníma rukama. No a Michel také skončila s prací v kavárně. Nyní začala navrhovat, stavět a pronajímat přesně takovéto malé domky.

Zdroj: FLORB