Stelivo pro kočky dokáže zachránit každou domácnost | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Stelivo pro kočky vložte do lednice a použijte v kuchyni. Jeho účinky jsou rozmanité, v domácnosti je jistě oceníte

Stelivo pro kočky vložte do lednice a použijte v kuchyni. Jeho účinky jsou rozmanité, v domácnosti je jistě oceníte

Stelivo pro kočky neboli kočkolit lze využít i jinde než v kočičím záchodě. Zkuste ho ve své domácnosti uplatnit trochu jinak.

stelivo pro kocky kocka
Zdroj fotografie: iStock

Momentálně si užíváme léto, které má samozřejmě obrovské množství výhod. Bohužel jsou zde však i určité zápory. Například s příchodem tepla se mnohem častěji množí nepříjemné pachy v odpadcích nebo v lednici. Možná jste však nevěděli, že pokud máte doma kočku, máte vyhráno. Tajemstvím je totiž obyčejné stelivo pro tyto mazlíčky, které vám od zápachů pomůže.

Stelivo pro kočky je pomocník

Každý majitel kočky moc dobře ví, jak nepříjemný je zápach z jejích výkalů a moči. Aby se tento nepříjemných odér nezintenzivnil horkem, je nejlepší čistit její záchod několikrát denně. Klidně pokaždé, když z něj kočička vyleze. Nejlepší ze všeho však je, že podle odborníků je toto stelivo pro kočky produktem, jenž má spoustu dalších výhod. Může vám pomoci s mnoha věcmi.

Nepříjemný zápach v odpadcích

Možná už jste slyšeli o tom, že pokud nechcete v domácnosti cítit zápach z odpadkového koše, stačí do něj dát citronovou kůru nebo ocet. Kromě toho je zde však i stelivo pro kočky, které vám pomůže stejně, možná i lépe. Proto pokryjte dno odpadkového koše stelivem pro kočky, pohltí nepříjemné pachy a tekutinu, jež z odpadků zkrátka občas vyteče.

Voňavá lednička

Stejně jako nepříjemné pachy v odpadcích může stelivo zabránit i zápachům z ledničky. Jednoduše do sklenice nasypte stelivo pro kočky a nádobu poté dejte do lednice. Možná se občas někteří hosté budou tvářit trošku divně, ale pokud jim vysvětlíte, že tato metoda skutečně funguje, budou ji chtít zkusit také.

kocic stelivo modry zachod
Zdroj fotografie: Depositphotos

Snižuje vlhkost a odstraňuje olejové skvrny

Díky absorpční schopnosti dokáže stelivo snižovat i vlhkost. Nasypte do sáčku trochu steliva pro kočky a dejte ho do skříně nebo jiných prostor, jako je například sklep. Schopnosti absorpce steliva pro kočky lze také využít k vyčištění rozlitého oleje, mastnoty, barvy a dalších kapalin obtížných k čištění. Mastnotu jednoduše zasypte velkým množstvím písku a nechte několik hodin působit. Poté už povrch jen jednoduše vykartáčujte.