Věci z mládí po rodičích a babičkách, které jsou v dnešní době žádaným zbožím. Dobře prodat se dá oblečení, doplňky nebo časopisy

Těchto věcí byste se rozhodně neměli jen tak zbavovat. Než je vyhodíte do koše, zkuste je prodat na internetu. Budete se divit, jaký je o ně zájem.

i Zdroj fotografie: Old camera-top.jpg/ Creative Commons Attribution 2.5
                   

Spousta lidí doma ukrývá cenné předměty, aniž by vůbec měli ponětí, jak mohou být pro někoho vzácné. Až se příště rozhodnete udělat pořádek ve všech věcech, které schraňujete na půdě nebo ve sklepě, s jejich vyhazováním příliš nespěchejte. Velký zájem je podle webu iReceptář především o předměty z 80. let minulého století. Sběratelům toho však můžete prodat daleko více. Stačí jen najít mezi nepořádkem přesně to pravé.

Retro nábytek

Nábytek z minulého režimu může být dokonalou a funkční ozdobou téměř jakéhokoli prostoru. Odkládací nebo noční stolky, židle z poloviny 20. století nebo i typická křesla, která stačí přečalounit a jsou opět jako nová, ještě mohou skvěle posloužit, jak dokládá i dřívější článek na adbz o rekonstrukci bytu, v němž majitelka zachovala i 100 let starý nábytek.

Doplňky nevyhazovat

Kromě velkých předmětů byste měli zvážit i zachování designových předmětů a drobností. Obzvlášť cenné kousky můžete najít mezi vázami, sklenicemi, soškami nebo porcelánovým nádobím, na něž jsme upozorňovali už v předchozím příspěvku na adbz. Pečlivě proberte také staré šperkovnice. Ne všechny klenoty musí být nutně vyrobeny z drahých kovů, jak potvrzuje i naše čtenářka Veronika P. z Náchoda: „O vintage šperky je ohromný zájem. Na internetu i burzách se po nich hned zapráší.“

starý počítač a telefon iZdroj fotografie: Freepik
Než se zbavíte předmětů ze sklepa nebo půdy, ujistěte se, zda se nejedná o sběratelský kousek.

Vinylové desky a elektronika

Mnoho nadšených posluchačů dodnes nedá dopustit na gramofonové desky. Obzvlášť cenné jsou pak staré limitované edice nebo desky úspěšných interpretů. Hodnotné jsou i staré počítače, herní konzole, rádia nebo fotoaparáty. Přestože je již nejspíš nikdo nevyužije, mohou být skvělým doplňkem a ozdobou v téměř jakémkoli interiéru.

Hračky, oblečení, knihy a papírové předměty

Velké oblibě se těší dobové stavebnice, staré Lego nebo i figurky z filmů Star Wars či Star Trek. V oblečení zase vedou vintage bundy, retro džíny, kabáty, ale i svatební šaty, kterými si kdekdo rád zpestří svůj velký den. Zájem pak roste také o knihy a komiksy nebo plakáty a jiné reklamní materiály. První vydání Čtyřlístku se údajně mělo podle portálu Kurzy vydražit za necelých 45 tisíc korun.

Staré spotřebiče a součástky na auto

Nejen staré fotoaparáty a rádia jsou oblíbeným a vyhledávaným artiklem. Milovníci automobilů jsou často ochotni zaplatit opravdu vysoké sumy, aby mohli starý vůz uvést do původního stavu. Některé součástky totiž mohou mít cenu až několika stovek tisíc. Než tedy cokoli vyhodíte, zkuste dané předměty nejdříve nabídnout k prodeji. Bude vás to stát jen chvilku vašeho času a třeba si tím nakonec ještě přilepšíte.

Jaké retro kousky ve své domácnosti najdete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články