Pár přetvořil žebřík z garážového prodeje na polici | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Na bleším trhu koupil starý žebřík. Za pár korun ho šikovnýma rukama přetvořil na krásný kousek do interiéru

Na bleším trhu koupil starý žebřík. Za pár korun ho šikovnýma rukama přetvořil na krásný kousek do interiéru

Žebřík z garážového prodeje za  korun přetvořil pár v nádhernou polici. Zabralo jim to jen chvilku a stálo je to pár korun. Navíc se teď každé návštěvě svým dílem můžou pochlubit.

zebrik muz renovace
Zdroj fotografie: Se souhlasem Brantley Ashlee

Dávat nový život starým věcem se vyplatí. Často stačí pouze trocha péče a zručnosti, aby se z krámů v garáži staly kousky, které ještě dlouho budou dělat doma službu. Své o tom ví i Brantley Ashlee a její manžel, kteří na garážovém prodeji koupili za sto padesát korun starý žebřík a vytvořili z něj nádhernou polici, která má po renovaci určitě několika násobnou hodnotu. Jejich obývací pokoj se teď tak pyšní nezvyklým doplňkem.

Renovování nebylo moc obtížné

Pár začal tím, že žebřík postavil na místo, kde ho následně plánovali mít a podle potřeby nařezali police. Police naskládali na jednotlivé příčky žebříku a natřeli žebřík šedou barvou. Police také přetřeli, aby získali opracovanější vzhled. Jakmile byly jednotlivé díly takto nachystané všechny je k žebříku připevnili. Když z dílny nově vytvořenu polici vynesli, zbývalo už jen pověsit na ni ozdoby. Tento proces zabral i se schnutím jen pár dní a pár tak za pár korun vytvořil dechberoucí doplněk svého domova.  

Renovace starého nábytku

V dnešní době stále přibývá lidí, kteří se rozhodnou odkoupit starý kus nábytku a dát mu nový život. Většinou stačí opravdu pouze obrousit starou barvu a natřít nábytek znova, případně vyměnit úchytky a kousek jako ze škatulky je na světě.

Takovýto kousek se může stát osvěžením od nábytku běžně dostupného v obchodech, jelikož na něm mohou být vzory, které mu dodají vintage vhled, který je teď velmi v kurzu. Výhodou navíc  je, že si můžete při restaurování zvolit jakoukoliv barvu a nemusíte se tak omezovat na barvy běžně dostupné v obchodech. 

Tato varianta je sice pracnější, ale za to vyjde podstatně levněji. Existuje mnoho lidí, kteří si tímto přivydělávají jako koníček, ale jsou i lidé, u kterých je toto hlavní způsob obživy. Nezapomínejte, že se při restaurování nemusíte omezovat pouze na nábytek a jako v případě Brantley Ashlee můžete své fantazii popustit uzdu. Často vás pak může překvapit, jak krásný kousek se z toho harampádí co jste třeba plánovali vyhodit může zrodit.

Upřednostňujete raději moderní styl nebo je vám renovace nábytku sympatická?

Zdroj: Kutil Brantley Ashlee