Naplnila staré silonky cementem: Úžasný výtvor za pár drobných rozzářil celou domácnost, dokončen byl už za 10 minut

Podzim je pro mnoho lidí velmi atmosférické období. Vyrobte si tedy originální dekoraci do vašeho bytu a nebojte se, zvládnou to s pomocí i děti.

i Zdroj fotografie: Daniel Case / Creative Commons / CC BY
                   

Současně s tím mnoho lidí rádo zdobí interiéry i exteriéry. Večery se prodlužují a ujímají se hlavně dekorace vyrobené svépomocí. Na internetu nepochybně najdete mnoho inspirujících tipů, tento však svým způsobem vybočuje. Využívá totiž k tvorbě výzdoby cement a punčochy. A tyto dvě prvky si s podzimní výzdobou asi nikdo moc nespojí. Nicméně i z těch netypických materiálů se dají s trochou šikovnosti udělat opravdu krásné věci.

Jak tedy na podzim vyzdobit nejen domácnost?

K vytvoření této konkrétní dekorace budete potřebovat následující věci:

  • Gumové rukavice
  • Velkou mísu
  • Punčocháče
  • Nůžky
  • Vodu
  • Cement
  • Sklenici
  • Gumičky
iZdroj fotografie: Depositphotos

Co z toho budeme vytvářet?

Nejdřív vezměte punčochové kalhoty, které už nepoužíváte. Ideální je, když jsou tělové barvy. Jednu nohu ustříhněte zhruba ve výši kolene. Do cementu přidejte trochu vody, takže vznikne hustá kaše nebo pasta. Odstřižený konec punčochy dejte do sklenice, volný konec zachytněte za hrdlo a zajistěte gumičkou. Dovnitř pak nasypte/nalijte cementovou kaši. Punčochu zvedněte a setřepte materiál na její dno.

Teď si punčochu přemístěte do mísy, která v první řadě ochrání okolí před nečistotami. Těsně nad výplní udělejte na punčoše uzel a zbytek odstřihněte. Kuličku obepněte gumičkami, takže na ní vzniknou prohlubně. Původní čistá koule tak bude připomínat dýni. Nechte vše ještě ztuhnout, pak už můžete gumičky odstranit. Dýně je hotová a uzlík představuje její stopku.

Domácí dekorace potěší nejvíc

Na každé období roku se dají samozřejmě pořídit dekorace v obchodě. Ty, které si doma vyrobíte sami, vám ale přinesou mnohem větší potěšení. Online návodů, inspirace a návodů je nepřeberné množství. Do práce můžete navíc zapojit i děti, sourozence, vnoučata či další členy rodiny. Je to skvělá zábava pro vzájemné propojení a integraci. Vytváříte tím totiž nejen samotné dekorace, ale i vzpomínky na společně strávené chvíle.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dekorace u vchodů a dveří

Ke vstupním či jiným dveřím se hodí zase ozdobná miska s výsadbou. Výborně se v ní bude vyjímat břečťan, vřes, okrasné zelí, odborná tráva, starček, dýně a březová kůra. Jako drenáž můžete použít malé kamínky. Těmi vystelte dno misky a na ni dejte normální zeminu. Pak se můžete pustit do výsadby rostlin. Jakmile vyjmete rostlinu z květináče, narušte jí kořenový obal. Vždycky pak lépe zakoření. Nejdříve to budou šlahouny břečťanů, pak zbytek.

Tedy vřes, ozdobné zelí, dekorativní tráva, starček a nakonec ještě poléhavý vřes. Perfektně vše doplní dekorativní dýně, která bude nahoře na kousku kůry. Šlahouny břečťanu obtočte kolem misky. Barevné ladění volte podle svého kusu nebo okolního interiéru.

Ozdoby ze šípku

Šípek je klasická česká rostlina a věci z jeho bobulí jsou typické hlavně pro vesnické prostředí. Jednoduchý věneček můžete dát na podzim na okno, stěnu nebo dveře. Velmi půvabný je s drátěným a zdobeným háčkem. Potřebujete na to dostatek bobulí, žíhaný drát (ideálně 1,6 milimetrů tlustý) a kleště. Drát umí být velmi ostrý a neposedný, takže si při navlékání bobulí vezměte klidně rukavice nebo náprstek. Příliš tvrdé odložte.

Pracujte s nimi jak s korálky a nemusíte skončit jen u obyčejného kruhu.

U jakých ročních příležitostí zdobíte domácnost?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články