Unikátní chata složená z oken se dá otevřít skrz naskrz. Nabízí tak úchvatný výhled a plno čerstvého vzduchu

Chaty jsou dokonalým útočištěm v momentě, kdy toho má člověk až nad hlavu a chce si jet někam odpočinout. Tato všechny okouzluje svým originálním a neokoukaným vzhledem.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Fearon Hay Architects
                   

Co se týče pravidelných návštěv chaty, je to činnost, která by rozhodně prospívala každému. Každodenní život je v dnešní době pro mnoho lidí náročný. Během dne je toho vždy potřeba tolik vykonat – člověk si musí obstarat svou domácnost, v práci to kolikrát také není jednoduché, a proto je během víkendu zkrátka nejlepší „vypadnout“ někam do přírody a chvíli na nic nemyslet. S tím může dokonale pomoci i tato chata, která všechny ohromuje svým originálním vzhledem.

Chata se nachází na poloostrově Tawharanui

Jak si můžete všimnout již na první pohled, chata se vlastně skládá ze dvou různých částí. Tou první a více výraznou je část, kde se všechny stěny vlastně skládají z oken. Jakmile se v takové chatě nacházíte a okna sloužící jako stěny jsou otevřená, nikdy vlastně nemáte 100% daný přechod mezi vnitřním a vnějším prostorem. Díky tomu se člověk může hezky propojit s přírodou během jakékoliv aktivity, máte ji vlastě neustále přímo na dosah ruky.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Fearon Hay Architects

Jakmile vejdete dovnitř této části, můžete si okamžitě povšimnout jednoduchého bílého gauče, černého stolu naproti němu a většího jídelního stolu hned kousek opodál. Celá stavba je totiž provedená tak, aby působila co nejvíce odlehčeně a jednoduše. Není to nic přeplácaného, jen a pouze to, co potřebujete k dokonalému odpočinku. Samozřejmě nesmí chybět menší kuchyňka, kde si můžete uvařit cokoliv, na co máte zrovna chuť.

Na soukromí se samozřejmě nezapomíná

A důvod, proč je chata rozdělena na dvě části? Je sice krásné, když se člověk propojí s přírodou, ale nemuselo by být úplně nejpříjemnější spát a provádět hygienu v místech, kam jde ze všech stran vidět. Proto se rozložení chaty vyřešilo dvěma různými kabinami. Tu první již znáte, druhá je tvořena ze stejného dřeva, ale pro změnu není tak průhledná. Je vlastně tvořena tak, že vy můžete vidět zevnitř ven, ale už není tak snadné nakouknout zvenčí dovnitř.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Fearon Hay Architects

Můžete si tedy naplno užít teplé vany s výhledem a nebát se o své soukromí. To samé platí i o místě na spaní, které rovněž není nijak extra přeplácané. Jediné, co je v ložnici skutečně potřebné, je totiž postel a nějaké to světlo. Obojí je v tomto případě splněno. V tak originální stavbě samozřejmě nesmějí chybět prvky, jako jsou pohyblivé stěny a chytré osvětlení.

Chatu vytvořili Fearon Hay Architects

Tato společnost je vlastně designové studio, které se zaměřuje na širokou škálu originálních projektů. Založili ji v roce 1998 Tim Hay a Jeff Fearon, z jejichž jmen je také odvozeno finální jméno společnosti. Mají svůj vlastní a originální vkus, který se jim rozhodně vyplatil, protože díky němu světu přinášejí nové a krásné stavby. Jejich hlavní sídlo se nachází v Aucklandu na Severním ostrově na Novém Zélandu.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Fearon Hay Architects

V roce 2018 se ovšem posunuli o něco dál a založili si studio i v Los Angeles. Své projekty již dokázali vybudovat po celém světě, od Hongkongu po Korčulu, což je ostrov v Chorvatsku. Tim Hay věděl, že v sobě skrývá vášeň pro architekturu, kterou nejspíše zdědil po svých rodičích. Netrvalo dlouho a když se potkal s mužem jménem Jeff Fearon, za chvíli již uvažovali o založení vlastního podnikání, které se nakonec stalo velmi úspěšné.

Jak dlouho byste vydrželi odpočívat v chatě, jako je tato?

Zdroj: Decosit

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Nela Maloňková
Autor článku

Nela Maloňková

Jsem kreativní redaktorka, která se vášnivě zabývá architekturou, designem i zahradou. S otevřeným srdcem prozkoumávám nekonečné inspirace a trendy, které tyto oblasti nabízejí. Mé bohaté zkušenosti mě vedou k přinášení svěžích a praktických nápadů do každého článku, který píši. Společně objevujeme harmonii mezi estetikou a funkčností, aby každý čtenář našel krásu ve svém životním prostoru.

Zobrazit další články