Ušetřete při renovaci koupelny 39 000 Kč. Tady je návod
adbz.cz » Hobby » Ušetřit za renovaci koupelny lze snadno i 20 000 Kč. Klíč je ve správném nakládání s obklady a dlažbou

Ušetřit za renovaci koupelny lze snadno i 20 000 Kč. Klíč je ve správném nakládání s obklady a dlažbou

Za rekonstrukci koupelny nemusíte nutně utratit všechny své úspory. Stačí se zaměřit na výběr a použití vhodných materiálů a výrazně tím ušetříte.

obklady
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pokud vás od renovace staré koupelny odrazují finanční prostředky, které budete muset k tomuto účelu vynaložit, pak byste se měli seznámit s těmito vychytávkami, s nimiž zaručeně výrazně ušetříte. Podle informací na webu Novinky lze výdaje spojené s celou realizací několikanásobně snížit díky výběru vhodných obkladů a dlažby. I my jsme díky nim ušetřili značnou sumu, kterou jsme pak mohli využít mnohem účelněji.

Zrenovujte starý nábytek

V případě, že je stávající nábytek stále v dobrém stavu, jen vás pohled na něj omrzel, nejjednodušším řešením je jeho renovace. K tomu vám postačí obyčejné akrylové barvy, jimiž ho natřete a vdechnete tak jednotlivým kouskům úplně nový život. Pak už stačí přidat pár dekorací, jak jsme doporučovali už dříve na adbz, a celá místnost tím získá zcela novou atmosféru, jak potvrzuje i naše čtenářka Lenka S. z Vrbětic: „Abychom ušetřili, opravili jsme staré skříňky a police a výsledek byl dokonalý. Stačí jen nebát se toho a popustit uzdu vlastní fantazii a kreativitě.“

Zvolte úspornější řešení

Při výběru nových vodovodních baterií a sprchových hlavic byste měli zvážit jejich dlouhodobé používání. V dnešní době je k dostání velké množství úsporných zařízení, jež vám pomohou mít úsporu vody pod kontrolou. Tím můžete podle informací na webu Dům&Zahrada ušetřit velkou část výdajů. Kromě baterií se zaměřte také na splachování, které vás může přijít pěkně draho, pokud nebudete využívat duální systém.

muž pokládající obklad
Zdroj fotografie: Freepik
Ušetřete na rekonstrukci koupelny a zrenovujte starý nábytek i obklady.

Zrenovujte staré obklady

Dalším způsobem, jak na rekonstrukci koupelny ušetřit, je vyhnout se výměně starých obkladů. Kromě jejich pořizovací ceny si totiž musíte k celkovým nákladům přičíst také další materiál a samotné práce, což se ve výsledku pěkně prodraží. Stačí jednotlivé obklady vhodně opracovat a natřít vybranou barvou, o čemž jsme více psali už v dřívějším příspěvku na adbz.

K oživení celé koupelny často stačí vyměnit jen část obkladu a dlaždic nebo doplnit spárovací hmotu v jiné barvě. Jako podlahu se vyplatí použít vinyl, který se snadno udržuje a bývá výrazně levnější. Některé stěny lze ozdobit také voděodolnými samolepkami. Tyto jednoduché kroky vám pomohou ušetřit klidně i 20 000 Kč.