Převozný dům v lokalitě, která vás šokuje | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Postavili si kontejnerový dům na místě, kde by jinak stavět nemohli. Teď mají ten nejkrásnější výhled z okolí

Postavili si kontejnerový dům na místě, kde by jinak stavět nemohli. Teď mají ten nejkrásnější výhled z okolí

Pár se rozhodl jít do důchodu a zrealizovat si sen. Umístění domu na Novém Zélandu bylo sice nezvyklé, ale nebylo to nic v porovnání s tím, jak nezvyklý způsob života si tam vybrali.

vyhled
Zdroj fotografie: Se souhlasem Zyia Pictures

Každý si ideální lokalitu svého domova představuje krapet jinak. Někteří lidé dávají přednost zalidněným městům, zatímco pro jiné je ideální chaloupka u lesa. Tento pár se ale rozhodl posunout své hranice a realizoval něco nevídaného. Kontejnerový dům, který se rozhodli převést na jižní okraj Severního ostrova, jenž náleží Novému Zélandu, se stal raritou. Z tohoto domu se naskýtá naprosto dechberoucí pohled na hory a oceán. 

Stěhovatelný dům je ideální volbou

Výhodou kontejnerového domu je to, že nemusí být postaven na místě, kde se má nacházet, ale je možnost ho tam převést. V takové lokalitě to byl naprosto logický způsob, jak nápad realizovat, jelikož stavba regulérního domu v takovéto lokalitě by byla extrémně nákladná a obtížná. Tyto domy jsou navíc navrženy tak, aby dobře zvládaly nepřízně počasí a poskytly obyvateli příjemný a teplý domov v lokalitách, jejichž podmínky nejsou ideální.

Navržený pro pohodlnost a bezpečí

Dům je navržen tak, aby byl lehko přemístitelný a jednoduchý. Zároveň však díky chytře využitému prostoru poskytuje potřebné pohodlí. Je navržený tak, aby odolal větru, ohni, a dokonce i záplavám. Jelikož je tento druh domů projektovaný tak, aby ho lidé dokázali obývat i v lokalitě bez civilizace, je vybaven solárními panely pro zdroj energie, velkou vodní nádrží a kompostovacím záchodem, aby se vodou co nejvíce šetřilo.

Důchod stráví objevováním

Dům byl snem pro Deliu a Brenta, kteří se rozhodli odejít do důchodu a poznat krásy Nového Zélandu. Mají v plánu svůj nový domov každých pět let přemístit a prozkoumat jinou část Nového Zélandu. Dům je uvnitř zařízený velmi moderně a světle. Dobrodruhům v důchodu se tak přemístitelný domov stane společníkem při jejich zjišťování krás vysněné lokality. 

Jak si přejete důchod strávit vy?

Zdroj: Livingbiginatinyhouse