Motýlí rostlina: Dlouhověká pokojovka s kouzelnými listy. Vydrží muka, zvládne ji kdokoliv

Pokud jste milovníky různých rostlin, pak víte, že o každou z nich je třeba pečovat trošku jinak. A rostlina Syngonium Podophyllum není výjimkou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Možná jste o rostlině Syngonium Podophyllum již slyšeli, ale vůbec jste si to neuvědomovali. Tato semitropická rostlina roste především v Brazílii nebo Ekvádoru, a je běžně známá jako Arrowhead nebo motýlí rostlina. Je nenáročná na údržbu je zajímavá a všestranná pokojová rostlina. Dá se sehnat v mnoha barvách a atraktivní listy dokážou měnit svůj tvar. Je skvělou šplhavou rostlinou, ale lze ji seříznout.

Jaké je použití této rostliny

Tato rostlina se velice snadno pěstuje a dobře roste při nízkém až středním osvětlení jako liána vlečná, popínavá nebo závěsná. Pokud budete chtít, aby vypadala huňatěji, můžete ji udržovat i zastřiženou. Skvěle se hodí do jakékoliv domácnosti k jakémukoliv interiéru. Její listy mohou mít mnoho barev, například zelenou, bílou, stříbrnou, krémovou, růžovou nebo dokonce i fialovou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Listy této rostliny

Listy se liší barvou v závislosti na odrůdě rostliny. U všech odrůd se listy přeměňují z malých vejčitých listů po dlouhé a laločnaté listy. Když listy poprvé raší, mají šípovitý tvar a často jsou stříbrně zdobeny. Když tyto listy zestárnou, získají listy naprostý tvar šípu. Pestrobarevnost listů většinou bledne, jakmile listy začnou dozrávat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak o ni správně pečovat

Této rostlině se dobře daří při středním až slabém osvětlení a daří se jí i v nepřímém jasném světle. Nemá ráda přímé slunečné záření. Rostlina není náročná na zalévání, ale nikdy byste ji neměli nechat úplně vyschnout. Není vůbec špatný nápad umístit do květináče mokré oblázky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jako zeminu použijte bohatou směs pro zalévání, která nabízí vynikající odvodňovací a provzdušňovací schopnosti. Květináč by měl mít vždy díry u dna. Tyto rostliny nemají při správné péči žádné problémy se škůdci ani chorobami. Je velice snadné rozdělit jednu rostlinu na dvě nebo více, kdykoli budete přesazovat.

Jaké rostliny doma pěstujete vy?

Zdroj: Plantcaretoday

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články