Citron se solí ochrání všechny členy domácnosti. Stačí ho položit na podlahu

Citron přináší řadu užitečných benefitů, a to aniž byste ho museli konzumovat. Stačí, když si jej umístíte s trochou soli kamkoliv do místnosti, ve které spíte.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Citron je kyselé ovoce, které však přináší řadu blahodárných účinků pro lidské zdraví. Kromě toho, že je nepostradatelný v kuchyni a při přípravě řady jídel, může vám pomoci také s chřipkou, nespavostí a mnoha dalšími problémy – ve skutečnosti má více prospěšných vlastností, než si mnozí myslí. Abyste ho využili, nemusíte jej vždy konzumovat. Skvěle vám totiž také poslouží, pokud jej umístíte kamkoliv do místnosti s trochou soli. Níže jsme proto pro vás sepsali jednoduchý návod, jak citron můžete využít ve svůj prospěch.

Citrony jsou nabité antioxidanty a vitamíny 

Citrony patří mezi velmi oblíbené druhy ovoce, které lidé často využívají při vaření či k ochucení nápojů. Tato kyselá potravina vám však může při pravidelné konzumaci také pomoci k lepšímu životu. Obsahuje totiž mnoho užitečných vitamínů a antioxidantů, které prospívají tělu a chrání organismus před řadou nebezpečných onemocnění. Mezi méně známé způsoby jeho využití pak patří jeho položení na zem v místnosti (nejlépe s trochou soli).

Dýchání vzduchu obohaceného svěží vůní citronu vám může pomoci zlepšit vaši duševní výkonnost a zvýšit koncentraci – pokud navíc trpíte nespavostí, vůně citrusových plodů pomůže vašemu mozku ke zklidnění a usnadní mu přechod do spánkového režimu. Podle výzkumů má totiž toto aroma velmi příznivý účinek na mozkové buňky, které stimuluje a dodá jim pocit pohody. Dále pak tato vůně také snižuje tlak v tepnách, čímž vás chrání před vznikem kardiovaskulárního onemocnění. 

Lepší spánek a ochrana před komáry 

Pokud začnete spát vedle plátku citronu, zajistíte si tím také mnohem lepší start do nového dne, protože vůně těchto kyselých plodů zvyšuje produkci serotoninu, hormonu, který souvisí s lepší náladou. Navíc plátek citronu účinně odežene všechny komáry, takže pokud máte problémy s hmyzem (na zahradě, terase nebo u vás doma), stačí si vložit do své blízkosti několik plátků, a vetřelci budou vmžiku pryč. Vůni citrusu totiž nedokáží ustát, a proto se k vám již nepřiblíží. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Citron byste také měli alespoň několikrát do týdne konzumovat. Jedná se totiž o velmi dobrý zdroj vitamínů a antioxidantů, které čistí tepny, chrání tělo před působením volných radikálů a toxinů, podporují metabolismus, funkce mozku, regeneraci těla a jsou vhodné pro střevní mikroflóru. Zařazení tohoto oblíbeného ovoce do jídelníčku vám poskytne řadu užitečných přínosů, a proto byste mu měli věnovat pozornost i vy. Nejlépe uděláte, když budete pít po ránu citronovou šťávu smíchanou s teplou vodou a medem

Dobrý spánek je velmi důležitý 

Aroma ve vaší ložnici hraje velmi důležitou roli ve vašem odpočinku a celkové pohodě. Pokud si proto začnete pokládat na zem pravidelně citron, zajistíte si tím mnohem pohodlnější prostředí, ve kterém se vám bude lépe spát, přemýšlet nebo relaxovat. Noční odpočinek je velmi důležitý pro vaše zdraví, a proto byste jej nikdy neměli podceňovat –minimálně byste měli naspat každý den alespoň 7 hodin denně. V opačném případě se u vás může zvyšovat riziko vzniku závažných onemocnění, včetně infarktu či mrtvice. 

Jak často si pokládáte citron do ložnice vy?

Zdroj: LoveThisPic
Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články