Konec propoceným prostěradlům a probděným nocím – unikněte horku i bez klimatizace díky šikovným vychytávkám

Přestože horké letní večery miluje pravděpodobně každý, pokud je tepla příliš, může to ovlivnit váš spánek. Zde najdete tipy, jak lépe usnout ve vedru.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Ačkoliv jsou teplé letní večery příjemné, mohou negativně ovlivňovat váš spánek. Tělo totiž pro kvalitní odpočinek vyžaduje chladnější prostředí. Pokud mu ho nedopřejete, změní se vaše usínání během léta na jednu velkou noční můru. Níže jsme si proto pro vás připravili ty nejlepší tipy, které vám pomohou připravit se na tento běžný problém s předstihem, a tak zajistit během horkých dnů ten nejlepší spánek. 

1) Před spaním otevřete okna

Je-li to možné, otevřete 30 minut před spaním všechna okna, abyste ve svém domě udělali dostatečný průvan. Naopak byste neměli větrat přes den, kdy je největší vedro, aby se horký vzduch nedostával dovnitř. 

2) Zmrazení prádla

Jestliže máte s usínáním v horku opravdu velký problém, můžete před spaním na chvíli zmrazit povlečení – ano, v mrazáku. Někteří odborníci doporučují dát také do mrazáku ponožky, a poté si je nasadit, protože ochlazení nohou může snížit celkovou tělesnou teplotu a pomoci vám lépe usnout.

3) Před spaním se osprchujte

Pokud se před spaním nesprchujete, měli byste tento návyk rychle vzít v úvahu. Nejenže se vám bude usínat mnohem lépe, protože budete čistí, ale také se nebudete vlivem horka tolik potit. Ještě více vám však může pomoci, když se budete sprchovat chladnější vodou. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

4) Necvičte před spaním

Chodíte-li přes léto do posilovny, měli byste to raději nechávat na ráno. Během cvičení totiž zrychlujete svůj metabolismus a vaše tělo se zahřívá. Pokud chodíte do posilovny ve večerních hodinách, mohou vám letní večery dát ještě více zabrat. Také byste během tréninku nikdy neměli zapomínat pít dostatek vody, abyste se ochladili. 

5) Správný materiál lůžkovin

Jestliže během letních večerů zvolíte takový materiál lůžkovin, který nezadržuje teplo, pomůže vám to mnohem snadněji usnout. Mezi nejlepší volbu patří například hedvábí nebo len, jež jsou navíc příjemné a dodají vám té největší pohody. 

Jak během letních večerů usínáte vy? 

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články