Ideální na důchod, bez schodů a uprostřed přírody. Dvougenerační domek, který si díky jeho genialitě zamilujete

Tato mladá rodina žije i s babičkou v pouze jednom patře a v přírodě. Ovšem nemají se tam vůbec špatně. Dům mají vybaven opravdu moderně. Inspirujte se jejich bydlením.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Marcus Linderoth
                   

Možná by se mohlo zdát, že jedno patro a přírodou obklopený dům nebude stačit pro novou rodinu i s babičkou. Ovšem podle fotek určitě sami poznáte, že zdání může klamat. Tento minimalisticky postavený bungalov s otevřenými prostory, které jsou přímo propojené s okolní přírodou, je opravdový sen. Takový klid a pokoj nenajdete nikde jinde. Takto vypadá bydlení mladé švédské rodiny.

Již při stavbě byli rozhodnuti žít s babičkou

Tento domek je vhodný k bydlení hned pro tři generace, díky jeho rozšíření o další část. Takovýto bungalov je nejspíše snem téměř všech, jelikož si zde každý přijde na své. Místo je plné společných prostor, kde lidé mohou trávit čas všichni spolu, ovšem každý člen má i své soukromí, které zde rozhodně nechybí. Navíc dům stojí na úplném jihu Švédka, a tedy naprostý kousek od mořského pobřeží.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Marcus Linderoth

Při stavbě rodina myslela i na babičku, tudíž se bungalov skládá rovnou ze tří částí. Ta největší budova slouží rodině jako hlavní obytná část pro rodiče i s malými dětmi. Další je využitá jako garáž. Nakonec třetí a zároveň poslední je menší chata, kterou k bydlení využívá babička. Tento její samostatný domek jí dovoluje být dostatečně blízko, aby nové rodině mohla s čímkoli pomoci a také aby mohla být hodně s vnoučaty.

Cílem bylo zůstat blízko přírodě

Rodina si přála jak novodobý a moderní vzhled budovy, tak její blízké sepětí s přírodou. Proto je oblast, kde dům stojí, celá porostlá starými a opravdu vysokými stromy, nejčastěji borovicemi, které dotváří útulné prostředí. Pozemek rodiny, zahrada, přímo pokračuje v okolní lesní porost. Při vytváření návrhů se architekti soustředili na to, aby se budova přizpůsobila místu a ne naopak, aby se místo přizpůsobovalo budově.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Marcus Linderoth

Takže bungalov perfektně zapadá a nijak nenarušuje atmosféru jeho okolí. Jak již bylo zmíněno, je také postaven velice blízko moře a stojí prakticky přímo v lese nedaleko od přírodní rezervace. Což s sebou přináší pocit života na samotě, a tudíž v naprostém klidu. Tento úzký kontakt s přírodou hodně ovlivnil celkový design. A to jak v interiéru, tak hlavně v exteriéru.

Vnější vzhled byl hodně přispůsoben

Všechny budovy mají rovné střechy a pouze jedno patro, takže se krásně skryjí ve vysokých stromech. Navíc je venkovní obložení zdí z desek ze sibiřského modřínu. Kvalita tohoto materiálu se u staveb liší dle jejich důležitosti, proto je na těch hlavních skutečně kvalitní a dokonale hladký. Ovšem dřevo u garáže a domku pro babičku je už méně kvalitní.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Marcus Linderoth

Další částí tohoto bydlení je terasa, která se táhne okolo dvou hlavních staveb. Částečně je zakryta přesahující rovnou střechou, což umožňuje přístup ven i za deště. Největší dům má většinu stěn prosklených od podlahy až ke stropu. Tyto výhledy ven tak krásně doplňují interiéry. A naopak ty stěny, které jsou otočené směrem k sousedům a silnicím, jsou opatřeny pouze malými okny pro větší soukromí.

Vnitřní prostory ve skandinávském stylu ze sedmdesátek

Uvnitř nalezneme klasickou dánskou podlahu z cihel, kterou je opatřen celý interiér, a u vchodových dveří dokonce přechází až na ulici. I přes moderní vzhled kuchyně zde najdeme retro prvky, jako jsou například kamenné části skombinované s borovicovým dřevem. Skandinávský design interiéru ze sedmdesátek se těmito dnes již retro prvky naprosto vyznačoval. Do tohoto prostoru se to opravdu krásně hodí, jelikož se tím vyvažují modernější části.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Marcus Linderoth

Díky spoustě oken a celkové poloze domu se dovnitř po celý den dostává velké množství přirozeného slunečního světla. Když je venku hezky, celou stavbu prozáří paprsky, které proniknou doopravdy úplně všude, do všech zákoutí. Za takového slunného dne je opravdu radost tu bydlet, s mořem a obklopen nekonečnou přírodou.

Zdroj: Home DSGN

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Darina Smoláková

Zobrazit další články