V historické chalupě se snoubí moderna s vintage | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Přeneste se do pohádky prohlídkou této 500 let staré chatičky. Je porostlá břečťanem a uvnitř je citlivě přizpůsobena pro žití

Přeneste se do pohádky prohlídkou této 500 let staré chatičky. Je porostlá břečťanem a uvnitř je citlivě přizpůsobena pro žití

Romantickou 500 let starou budovu stojící na rozlehlých pozemcích, která bývala farmou, majitelé citlivě zrekonstruovali.

kamenna chalupa celek
Zdroj fotografie: S vědomím Unique Home Stays

Tak trochu jako z pohádky vypadá kamenná rustikální chalupa Wishbone skrytá v jabloňovém sadu v pohoří Malvern Hills v anglickém hrabství Worcestershire. Objekt pochází z 16. století a je památkově chráněný. Chalupa, včetně historických prvků byla citlivě zrestaurována. Zachovaly se původní trámy, kamenné zdi a klenuté stropy z krovů.

500 let starý dům býval farmou

Lokalita, v níž se zajímavá stavba nachází, nabízí spoustu malebných pěších tras, léčivé prameny i soukromé rybářské jezero. Původně budova, která je obrostlá břečťanem, sloužila jako farma. Současní majitelé ji koupili v roce 1989 jako venkovské sídlo a od té doby ji neustále renovují. Uvnitř jsou původní vatované panely, cihlová podlaha a starobylé odhalené trámy.

Obytné prostory zdobí krásné vintage předměty, které se citlivě snoubí s moderními věcmi. Nábytek v interiéru ladí se syrovými kamennými stěnami, podlahou i holými trámy. Vše působí rustikálně a syrově. Přesto chalupa nabízí útulné obytné prostory, které zahrnují otevřenou kuchyň, jídelnu a obývací část. Po dni plném poznávání okolních krás můžete relaxovat na stylové pohovce u romantického krbu.

Koupelně dominuje historické umyvadlo

V přízemí se nachází také ložnice s vlastní koupelnou. Ta je také vybavena stylově a propojuje moderní svět s tím historickým třeba prostřednictvím starobylého umyvadla v kontrastu se skleněným sprchovým koutem. Část chalupy má patro, do kterého vedou otevřené dřevěné schody, které poskytují výhled na přízemní prostor. V patře je pokoj.

kamenna chalupa obyvak
Zdroj fotografie: S vědomím Unique Home Stays

Z objektu, který býval stodolou, vedou velké modré dveře na dlážděnou terasu s jídelním stolem na zahradě. Kamenná zeď, která ji lemuje, je opatřena stylovým osvětlením. Na zahradě je také gril a velké terakotové květináče s bylinkami. Pozemek pak pokračuje jabloňovým sadem, soukromým rybářským jezírkem a dubovým lesem.

Co říkáte na styl, v němž je objekt zařízený?

Zdroj: OneKindesign