Se žlutými skvrnami na záchodovém prkénku si poradí cola nebo ocet. Bez námahy bude vypadat jako nové

Naučte se odstraňovat žluté skvrny ze záchodového prkénka pomocí sody, octa, Coca-Coly nebo bělícího prostředku. Získejte čistou toaletu snadno a rychle.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Zkuste uhádnout – je to bílé, má to každý doma a každý den to používáte, co je to? Ano, je to záchod, bez kterého se holt v životě neobejdeme. Záchodové prkénko je nedílnou součástí záchodu a celé koupelny a může být nepříjemné, když se na něm objeví žluté skvrny. Tyto skvrny se obvykle vyskytují kvůli usazeninám a mohou způsobit pocit nečistoty a ztrátu estetického vzhledu koupelny. Naštěstí existuje několik domácích prostředků, které vám pomohou odstranit tyto skvrny a obnovit čistotu vaší toalety.

Soda a ocet

První z několika metod je za pomocí sody a octu. Jsou to velmi účinné prostředky, které mohou pomoci odstranit žluté skvrny ze záchodového prkénka. Nejprve naneste obyčejný stolní ocet na skvrny a nechte ho asi půl hodiny působit. Poté posypte skvrny jedlou sodou a znovu přidejte ocet a nechte působit dalších 10 minut. Poté vše vykartáčujte a opláchněte vodou. Tento postup můžete opakovat podle potřeby.

Coca-cola

Další produkt, který můžete použít k odstranění žlutých skvrn je Coca-Cola. Stačí namočit záchodové prkénko do roztoku 2 litrů Coca-Coly a 2 balení kyseliny citrónové a nechat působit přes noc. Poté dobře omyjte vodou. Coca-Cola má v sobě podobné chemikálie, které mají lidé v žaludku. Rozkládá některé částice a proto je velmi dobrá na odstraňování různých nečistot v domácnosti.

iZdroj fotografie: Unsplash

Bělící prostředek

Dalším účinným prostředkem je bělící prostředek na vaše oblečení a špinavé prádlo, který je vynikající pro odstraňování žlutých skvrn a dalších nečistot. Postupujte podobně jako při vašem prádle, nalijte přípravek na skvrny a nechte působit asi půl hodiny. Poté dobře opláchněte vodou. Při použití bělosti však pamatujte na bezpečnost a pracujte v rukavicích, chemikálie uvnitř prostředku mohou poškodit vaši kůži.

Je také důležité si uvědomit, že bělící prostředky mohou být agresivní a mohou poškodit povrch záchodového prkénka. Pokud používáte bělící prostředky, měli byste být opatrní a nepoužívat je příliš často. Pokud se žluté skvrny opakovaně objevují, může být nutné zvážit nákup nového záchodového prkénka. Dnešní výběr takových prkének je obrovský a budete překvapeni, jaké tvary, barvy apod. si můžete vybrat.

Jak čistíte záchodové prkénko vy?

Zdroj: Express
Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Michal Lanc

Zobrazit další články