Metody jak se zbavit žlutých skvrn ze záchodového prkénka
adbz.cz » Hobby » Se žlutými skvrnami na záchodovém prkénku si poradí cola nebo ocet. Bez námahy bude vypadat jako nové

Se žlutými skvrnami na záchodovém prkénku si poradí cola nebo ocet. Bez námahy bude vypadat jako nové

Naučte se odstraňovat žluté skvrny ze záchodového prkénka pomocí sody, octa, Coca-Coly nebo bělícího prostředku. Získejte čistou toaletu snadno a rychle.

zazloutle zachodove prkenko
Zdroj fotografie: iStock

Zkuste uhádnout – je to bílé, má to každý doma a každý den to používáte, co je to? Ano, je to záchod, bez kterého se holt v životě neobejdeme. Záchodové prkénko je nedílnou součástí záchodu a celé koupelny a může být nepříjemné, když se na něm objeví žluté skvrny. Tyto skvrny se obvykle vyskytují kvůli usazeninám a mohou způsobit pocit nečistoty a ztrátu estetického vzhledu koupelny. Naštěstí existuje několik domácích prostředků, které vám pomohou odstranit tyto skvrny a obnovit čistotu vaší toalety.

Soda a ocet

První z několika metod je za pomocí sody a octu. Jsou to velmi účinné prostředky, které mohou pomoci odstranit žluté skvrny ze záchodového prkénka. Nejprve naneste obyčejný stolní ocet na skvrny a nechte ho asi půl hodiny působit. Poté posypte skvrny jedlou sodou a znovu přidejte ocet a nechte působit dalších 10 minut. Poté vše vykartáčujte a opláchněte vodou. Tento postup můžete opakovat podle potřeby.

Coca-cola

Další produkt, který můžete použít k odstranění žlutých skvrn je Coca-Cola. Stačí namočit záchodové prkénko do roztoku 2 litrů Coca-Coly a 2 balení kyseliny citrónové a nechat působit přes noc. Poté dobře omyjte vodou. Coca-Cola má v sobě podobné chemikálie, které mají lidé v žaludku. Rozkládá některé částice a proto je velmi dobrá na odstraňování různých nečistot v domácnosti.

citronova stava cisteni
Zdroj fotografie: Unsplash

Bělící prostředek

Dalším účinným prostředkem je bělící prostředek na vaše oblečení a špinavé prádlo, který je vynikající pro odstraňování žlutých skvrn a dalších nečistot. Postupujte podobně jako při vašem prádle, nalijte přípravek na skvrny a nechte působit asi půl hodiny. Poté dobře opláchněte vodou. Při použití bělosti však pamatujte na bezpečnost a pracujte v rukavicích, chemikálie uvnitř prostředku mohou poškodit vaši kůži.

Je také důležité si uvědomit, že bělící prostředky mohou být agresivní a mohou poškodit povrch záchodového prkénka. Pokud používáte bělící prostředky, měli byste být opatrní a nepoužívat je příliš často. Pokud se žluté skvrny opakovaně objevují, může být nutné zvážit nákup nového záchodového prkénka. Dnešní výběr takových prkének je obrovský a budete překvapeni, jaké tvary, barvy apod. si můžete vybrat.