Panák koly promění zažloutlý záchod ve sněhově bílý. Hravě si poradí se špínou i zatvrdlým vodním kamenem

Čištění toalety může být o dost jednodušší, pokud použijete Coca-Colu. Dokáže nahradit běžné čistící prostředky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nikdo z nás jistě nemá rád čištění toalety a to dokonce ani lidé, kteří doslova zbožňují uklízení. Dokonce i mámy v domácnosti určitě nejvíce nesnášejí úklid záchodů. Tato nepříjemná činnost se ale dá hodně ulehčit pomocí známého nápoje Coca-Cola. Na internetu je spoustu informací o tom, co všechno dokáže Cola vyčistit a špinavá toaleta je rozhodně jednou z nich.

Všechno souvisí s kyselostí nápoje

Neexistuje snad jediný člověk, který by někdy neslyšel o tom, že Cola hodně škodí zubní sklovině a zubům obecně. Hlavní příčinou je kyselost obsažená v tomto nápoji. Ne všechny kyseliny jsou špatné a vaše tělo si jich samo několik vytváří. Pokud ale mluvíme o kyselině, která je schopná vyčistit toaletu, pro vaše zuby bude rozhodně špatná. Můžete ale použít brčko a kontakt se zuby tak snížit na minimum. 

iZdroj fotografie: Se souhlasem Jillian Rogers

Coca-Cola obsahuje tři různé typy kyselin. Jedná se o kyselinu citronovou a fosforečnou. Kyselina citronová je běžná v citrusech, kyselinu fosforečnou ale v mnoha přírodních zdrojích nenajdete. Kyselina fosforečná je obsažena ve většině tmavě zbarvených limonád a tělo ji využívá k podpoře funkce ledvin a produkce energie. Pokud tedy nevypijete několik litrů Coly denně, mělo by být všechno v pořádku.

Záchod čistý, téměř jako nový

Vzhledem k tomu, že je Coca-Cola schopná poškodit zubní sklovinu, což je nejodolnější látky vytvářená lidským tělem, mohla by také dobře vyčistit záchod bez použití čistících prostředků. Některé návody radí Colu trochu ohřát, což rozhodně není na škodu, a následně nalít do toalety. Cola sice steče a smísí se s vodou, nechá ale na místě malou vrstvu kyseliny. Tu pak nechte působit během celé noci.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Jillian Rogers

Ráno záchod znovu spláchněte, díky čemuž odstraníte zbytky vrstvy kyseliny a pak pomocí kartáče záchod vydrhněte. Není to úplně nejlepší čisticí prostředek, ale pokud se doma ocitnete bez jiných prostředků, tato dobrá rada jedné mámy z domácnosti se rozhodně může hodit. Podle zkušeností se dá čistit Colou i opakovaně, bez poškození mísy a navíc údajně pěkně voní. 

Jaké další netradiční prostředky na čištění používáte vy?

Zdroj: Business Insider

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články