Domácí pasta ze sody a octa promění zažloutlou toaletu ve sněhově bílou. Během 30 minut se z ní bude dát jíst

Toaleta a koupelna jsou místnosti, které se musí uklízet opravdu nejčastěji. Zadržuje se tam totiž vážně velké množství bakterií.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Určitě se všichni shodnete na tom, že uklízení toalety není moc příjemná část úklidu. Jenže právě tam je dodržování základních pravidel hygieny opravdu nejdůležitější. Takže každá žena chce, aby její toaleta byla čistá a voňavá. Pokud chcete, aby vám v čistotě vydržela ještě déle a nechce se vám dávat nesmyslně vysoké peníze za různé přípravky, zkuste tuto jednodušší a mnohem levnější metodu.

Toaleta si zaslouží opravdovou péči

Někdo si může myslet, že když jednou za čas umyje záchod, tak to stačí. Ale opak je pravdou! Úklid toalety by se opravdu neměl podceňovat. Minimálně jednou týdně byste měli dokonale vyčistit celý záchod, prkénko, mísu i okolí toalety, aby nedocházelo k usazování vodního i močového kamene. Ale to neznamená, že musíte kupovat ty nejdražší chemikálie, které v obchodě uvidíte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Co budete potřebovat

  • 160 g jedlé sody
  • 60 ml citronové šťávy
  • půl lžíce octa
  • 1 polévková lžíce peroxidu vodíku
  • 15 – 20 kapek esenciálního oleje

Příprava je jednoduchá

V misce si nejprve smíchejte jedlou sodu a citronovou šťávu. Postupně k tomu začněte přidávat peroxid vodíku a ocet. Úplně naposledy potom esenciální olej. Ze vzniklé hmoty začněte tvarovat kuličky, které vyskládejte na plech a na něm nechte pořádně uschnout. Tyto kuličky potom vložte do toalety a počkejte, než se zcela rozpustí. Ano, tak jednoduché to je a vy už nebudete muset kupovat žádné chemikálie.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud z těchto látek máte po ruce pouze ocet a jedlou sodu, bude to stačit, ale jelikož bude chybět esenciální olej, nebude toaleta vonět. Z půl hrnku sody a půl hrnku octa si vytvořte takovou kaši, kterou naneste na toaletu a nechte působit přibližně 30 minut. Poté už jen toaletu vydrhněte starým kartáčkem na zuby a spláchněte. Budete překvapeni tím, jak se váš záchod bude blýskat.

Jakým způsobem čistíte toaletu vy?

Zdroj: Tudasfaja

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články