Dům budoucnosti: Chytrý, ekologický a nevšedně okouzlující. Rodina si splnila celoživotní sen, který obdivuje i okolní smetánka

Sen skoro každého člověka je bydlet v domě se zahradou, kde bude mít spokojenou rodinku a budou všichni šťastní. Ale dům je bohužel dost drahá záležitost.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Snegiri Architects
                   

Když se zeptáte lidí, jak podle nich vypadá dům budoucnosti, uslyšíte od každého jinou odpověď. Kdybyste ale tuto otázku položili architektům, většina vám odpoví, že nejdůležitější je, aby byl úsporný jak energeticky, tak prostorově. Vše by mělo být uděláno tak, aby ti, kteří v domě budou bydlet, měli co nejmenší spotřebu energie a prostoru, ale zároveň měl každý své soukromí. A jak by takový domek měl vypadat v praxi?

Dům pro milovníky moderní technologie

Tento dům se nachází na okraji Moskvy a asi těžko byste pro něj hledali jiný výraz než výjimečný. Když se na něj podíváte, určitě se shodnete na tom, že vypadá, jakoby na tomto místě stál odjakživa. Je energeticky úsporný a má chytré ovládání. Majitel tohoto domku opravdu miluje všechny možné moderní technologie. Zároveň se ale zajímá o životní prostředí a ekologii.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Snegiri Architects

Domek hodně šetří energiemi

Tento příbytek byl postaven v roce 2018 a byl vytvořen jako dům, který má schopnost ušetřit o 90 procent více energie než jakýkoliv jiný běžný domek. Ceny energií totiž poměrně rychle rostou a i když počáteční náklady na tuto stavbu nebyly nízké, v průběhu let majitel opravdu hodně ušetří. Terasa a většina oken a místností jsou orientovány na stranu, kde svítí sluníčko, aby bylo v domě co největší množství světla.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Snegiri Architects

Navíc je vybavený energeticky úspornými okny, ventilací a je také celkově zazimovaný. Zároveň je izolovaný minerální vodou, která je odolná proti chladu.

Vypadá, jako by na místě stál odjakživa

Při plánování tohoto domu šlo především o to, aby stavba byla v souladu s jejím přirozeným prostředím. A největší plus, kterého si budou cenit zejména ekologové, je to, že nemusely být pokáceny dvě břízy, které se v lokalitě nacházely. Svým vzhledem se stavba maximálně přizpůsobila okolí. Je velice nenápadná a díky své zelené střeše se stala organickým rozšířením krajiny.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Snegiri Architects

Co se v domě nachází

Rozloha domu je 190 metrů čtverečních a je rozdělený do dvou podlaží. Ve spodním patře je obrovská terasa a velká okna, která slouží zároveň jako dveře. Kromě toho je tam také pracovna, velká koupelna, prádelna a skladovací místnost. V horním patře je ložnice majitele, koupelna, pokoj pro hosty a pokoj pro dítě. Pokochejte se sami, je to vážně krása.

Odpovídá takový domek i vašemu gustu nebo upřednostňujete klasiku?

Zdroj: DesignBoom

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Ladislav Podešva

Zobrazit další články