Toaleta bude mnohem odolnější vůči nečistotám. S domácím roztokem ji stačí umýt jednou za 14 dní

Většina choroboplodných zárodků a bakterií žije v koupelně, a proto je třeba věnovat velkou pozornost jejímu čištění. Pravidelně ji dezinfikujte a umývejte!

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Koupelna s toaletou jsou místnosti, které je třeba důkladně a pravidelně čistit. Ale ne vždy je dobré používat nějaké chemikálie. Pokud nechcete používat kupované čisticí prostředky, které jsou plné škodlivých chemikálií, měli byste vyzkoušet tento účinný roztok. Můžete si ho vyrobit doma, je to velmi snadné a levné.

Co budete potřebovat

Na přípravu tohoto roztoku nebudete potřebovat moc věcí, především máte většinu z nich rozhodně doma. Je to velmi efektivní a roztok bude hotový během chvilky. Budete tedy potřebovat:

  • půl sklenice jedlé sody
  • půl sklenice octa
  • půl sklenice citronové šťávy
  • 5 litrů vody

Je to opravdu jednoduché

Nejprve si ve vodě rozmíchejte jedlou sodu, poté k ní přidejte citronovou šťávu. Pořádně promíchejte, následně můžete přidat ocet. Opět promíchejte, aby se všechny ingredience spojily, a roztok máte připravený. Tuto směs nalijte do rozprašovače a špinavé povrchy tím nastříkejte. Tam, kde je více nečistot a nesmyjí se na poprvé, aplikujte prostředek dvakrát za sebou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nechte tento čistič působit přibližně 30 minut, poté setřete vlhkou houbou a smyjte čistou vodou. S touto směsí se můžete velmi účinně zbavit usazenin i vodního kamene. Tento přípravek opravdu krásně voní a nepodráždí vám pokožku, protože neobsahuje žádné škodlivé chemikálie. Zkuste si ho vyrobit sami a uvidíte, že už nikdy nebudete používat jiný přípravek.

Jakým způsobem čistíte koupelnu a toaletu?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články