Bezpečné rostliny pro vaše domácí mazlíčky | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » 10 rostlin ideálních do rodin s dětmi a domácími mazlíčky. Jsou naprosto bezpečné, pozor na ty jedovaté

10 rostlin ideálních do rodin s dětmi a domácími mazlíčky. Jsou naprosto bezpečné, pozor na ty jedovaté

Existuje velké množství rostlin, které jsou toxické pro vaše domácí mazlíčky. Tyto rostliny jsou ale pro vaše kočky i psy naprosto nebezpečné.

nebezpecne rostliny
Zdroj fotografie: Depositphotos

Některé rostliny mohou být pro vaše domácí mazlíčky toxické. Zejména kočky rády okusují listy kytek. Existuje ale velké množství květin, které nejsou nebezpečné, a vy budete moct být v klidu, pokud se vaše kočka rozhodne je ochutnat. Vyberte si na vaši zahradu nebo do domácnosti tyto květiny a budete žít bez obav z toho, že by se váš domácí mazlíček mohl otrávit.

1. Africká fialka

Fialky jsou velmi oblíbené pokojové rostlina již po několik generací. Rostlina je absolutně neškodná, květy ani listy neuvolňují žádné toxické látky, a tak je pro vaše kočky (ale i psy) absolutně bezpečná. Nejlépe se jim daří na okenním parapetu.

fialka africka
Zdroj fotografie: Pixabay

2. Modřenec hroznatý

Na rozdíl od tulipánů je tato cibulovina pro zvířata zcela bezpečná. I když se váš domácí mazlíček rozhodne vyhrabat cibuli, kterou jste právě zasadili, nic se mu nestane. Na rozdíl od většiny cibulovin, které u zvířat mohou vyvolat zvracení nebo průjem, je modřenec neškodný.

3. Areka obecná

Listy areky kočky doslova přitahují a lákají k tomu, aby je okusovaly. Nemusíte se ale bát, že by jim způsobily nějaké zdravotní komplikace nebo že budou zvracet. Tato rostlina je velmi nenáročná a čistí vzduch ve vašem bytě, takže je bezpečná pro vás i vaši kočku.

list areky obecne
Zdroj fotografie: Pexels

4. Sukulent Havortie

Sukulenty jsou velmi oblíbené, protože jsou nenáročné a nepotřebují speciální péči. Pruhované a špičaté listy sice mohou budit dojem, že je rostlina nebezpečná, ale ve skutečnosti není toxická a vašemu domácímu mazlíčkovi neublíží.

5. Měsíček lékařský

Měsíček lékařský je bylina, která má mnoho zdravotních přínosů pro lidské zdraví, a tak neuškodí ani vaší kočce nebo psovi. Navíc je plná vitamínů, které jim mohou být ku prospěchu. Měsíček má různobarevné květy, a tak skvěle ozdobí vaši zahradu, a jeho pěstování je navíc velmi snadné.

mesicek lekarsky
Zdroj fotografie: Pexels

6. Alstromérie neboli Peruánská lilie

Lilie jsou krásné, existuje jich opravdu mnoho druhů a většina z nich je toxická. Pokud si ale chcete vaši zahradu ozdobit lilií, Alstromérie je správná volba. Rostlina je mrazuvzdorná a pokud jí dopřejete správnou péči, bude vám zkrášlovat zahradu po mnoho let.

7. Mucholapka podivná

I když tato rostlina hubí hmyz, ve skutečnosti je to jedna z netoxických mucholapek. Jediný, pro koho je tedy opravdu nebezpečná, je hmyz, vaše kočka nebo pes jsou ale zcela v bezpečí. Mucholapka podivná je malinko náročnější na pěstování, ale zbaví vás otravného hmyzu.

rostlina mucholapka
Zdroj fotografie: Pexels

8. Lichořeřišnice neboli kapucínka

Pokud vaši mazlíčci rádi okusují a ochutnávají rostliny, je Lichořeřišnice ideální volbou. Tato květina je ve skutečnosti jedlá, můžete ji ochutnat i vy. Díky své ostré chuti se používá i do salátů. Lichořeřišnice má výraznou chuť, a tak většině zvířat stejně chutnat nebude.

9. Květy ostálky neboli Cínie

Pokud chcete mít krásně barevnou zahradu, vyberte si právě ostálku. Krásné sytě zelené listy ozdobí vaši zahradu, i když rostlina nepokvete. Květy jsou ale ohromující. Listy ani květy neobsahují žádné škodlivé látky, a tak vašim domácím mazlíčkům neublíží.

ostalka cinie
Zdroj fotografie: Pexels

10. Květy Krásnoočky přeslenité

Tato rostlina je velmi oblíbená díky tomu, že je opravdu nenáročná, a proto roste i v chudých a málo úrodných půdách. Krásnoočka je dlouho kvetoucí rostlina, která ozdobí vaši zahradu. Květy a listy jsou netoxické, a tím pádem je tato rostlina naprosto bezpečná.

Jakou rostlinu rád okusuje nebo ochutnává váš domácí mazlíček?

Zdroj: Thespruce