Designérka mobilních domků si postavila vlastní bydlení | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Honosný minidům nabízí jí i její dceří nadmíru luxusu. Květinová stěna vyřešila dostatek soukromí i čerstvého vzduchu

Honosný minidům nabízí jí i její dceří nadmíru luxusu. Květinová stěna vyřešila dostatek soukromí i čerstvého vzduchu

Shaye využila svých dlouholetých zkušeností při designování mobilních domků ve své vlastní firmě a ten svůj si navrhla skvěle do posledního detailu.

minidum
Zdroj fotografie: Se souhlasem Zyia Pictures

Říká se, že první dům byste měli postavit pro svého nepřítele, druhý pro svého přítele a až ten třetí pro sebe. Podobnou poučkou se řídí i Kateřina, která vlastní firmu na stavbu malých domků. Spolu se svým bývalým manželem Tomem a dcerou Hazel začínali v malém dřevěném domku na kolech a v současnosti sama bydlí v designem napěchovaném kontejnerovém obydlí. Její zkušenosti se stavbou mobilních domků jsou zde opravdu vidět.

Designový mobilní domek mezi palmami

Spolu se svým bývalým manželem se Kateřina poprvé nastěhovala do mobilního domku před sedmi lety. Tento způsob života se ji natolik zalíbil, že se rozhodla otevřít si firmu a navrhovat vlastní domky. Všechny zkušenosti využila na svůj vlastní kontejnerový domek, který vypadá opravdu skvěle a leží na krásném, palmami obklopeném místě. S výstavbou bydlení pomáhala také matka majitelky, jež se podílela hlavně na vybavení interiéru.

Přes to, jak je celý dům velký, stále splňuje podmínky pro převoz po běžných komunikacích. Celý dům je 4,25 metrů vysoký, 2,8 metrů široký a 8,5 metrů dlouhý. Zbytek tvoří dřevěná terasa, která se dá v případě potřeby rozmontovat a převést společně s domem. Součástí verandy je i přidaná kancelář, již je možné v případě potřeby odpojit. Do domu se vstupuje z verandy francouzskými okny, které krásně prosvětlí spodní patro domu.

Spousta květin je i uvnitř domu

Kateřina má velmi ráda květiny, a proto jich má mnoho i uvnitř. Za povšimnutí pak stojí stěna v přízemí, která je celá osazena rostlinami. V přízemí jsou jediné schody vedoucí na malý ochoz, z něhož se dostanete do obou pokojů. Tuto variantu Kateřina zvolila hlavně kvůli bezpečnosti své malé dcery. Celý interiér je zařízený v moderním stylu za použití dřeva v přírodní barvě a bílého nábytku. Dřevěný je například i dřez v kuchyni a všechny pracovní plochy.

Stejně tak koupelna je zařízena do moderního stylu v kombinaci bílé barvy a dřeva. Nachází se zde kompostovací záchod, který je možné zasunout do stěny a úplně schovat. Vanu má Kateřina venku u verandy a ve vnitřní koupelně se tak nachází pouze sprchový kout. Ve druhém patře má Kateřina svoji ložnici s velkou postelí a skříněmi. Ve druhé místnosti má dětský pokojíček dcera Hazel.

Jakou přídavnou místnost byste namísto kanceláře zvolili vy?

Zdroj: LivingBigInATinyHouse