Jak správně a svépomocí postavit krásný altán | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Dokonalá ochrana před sluncem a ideální na letní večery: „I když nejsme stavitelé, zvládli jsme postavit altán za pár šupů.“

Dokonalá ochrana před sluncem a ideální na letní večery: „I když nejsme stavitelé, zvládli jsme postavit altán za pár šupů.“

Pokud jste někdy přemýšleli o tom, že byste na zahrádce chtěli krásný altán, nyní je ta správná příležitost k tomu ho postavit.

staveni altanu svepomoci
Zdroj fotografie: S vědomím uživatele Kybora

Pravděpodobně si myslíte, že každý majitel zahradního altánu si musel zaplatit velké množství peněz, aby ho vůbec měl. Jenže to opravdu není otázka peněz. Pokud jste alespoň trošku zruční, zvládnete si ho postavit sami bez profesionálů. S tímto návodem od lidí, kteří si ho postavili, to pro vás bude určitě hračka. Tak do toho.

Podrobný návod od jednoho muže

Altány se v poslední době staly velmi moderní věcí, kterou chce na zahradě většina lidí. Ale rozhodně si kvůli tomu nemusíte volat žádné profesionály, protože to zvládnete sami. Tento muž totiž od začátku do konce vše dělal ručně, občas mu pomáhala jeho žena. Rozhodně však v jeho radách nehledejte žádné chyby, jelikož ani on není zkušený stavař. Zpočátku to totiž altán neměl být.

Tak se do toho můžete pustit

Nejprve si vykopejte jámu, udusejte ji, zpevněte a dejte do ní desku. Velikost desky by měla být 3 500×5 500 cm. Dále je třeba si sestavit rám, OSB a flexibilní dlaždice bez závěsů. Nyní jen položte dlaždice. Podrobněji to určitě pochopíte podle obrázků, které tento muž nafotil. Jednu stranu také zadělal dřevem, aby tam neustále nesvítilo sluníčko.

altan komplet strecha
Zdroj fotografie: S vědomím uživatele Kybora

Samozřejmě je důležité také přidat nějaké osvětlení a stůl se židlemi, ale to už záleží jen na vás, co si vyberete. V horkém létě se tento altán bude hodit a všichni vaši sousedé vám ho budou závidět. Na nějaké večerní posezení je totiž naprosto ideální. Pokud zrovna bude foukat vítr, můžete spustit závěsy, které vás před ním ochrání. Podívejte se na fotografie.

Jak nejraději trávíte letní večery?

Zdroj: HomeBuilding