Mexická architektonická společnost se nebojí používat beton jako součást exteriéru i interiéru a výsledek je ohromující

Již 15 let působí na mexickém trhu architektonická společnost, která sdružuje mladé talenty a nabízí neotřelá řešení při navrhování a stavbě zejména hotelů, kancelářských prostor a vícegeneračního rezidenčního bydlení.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Unikátní betonový dům

iZdroj obrázku: Pixabay
Beton začíná být hitem

Jeden ze zajímavých projektů této společnosti lze vidět v mexickém městě San Pedro Garza García. Jedná se o dům postavený primárně z betonu, který z venku působí futuristicky, a to zejména díky svým strohým liniím a také surovému, neopracovanému betonu. Aby byl tento efekt přece jen zmírněn, jsou k jeho doplnění použity zejména dřevěné prvky a také rostliny.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Použít beton lze i uvnitř

Dům je ideální buďto pro velkou rodinu, která se ráda schází a tráví spolu čas, nebo pro mladší lidi, kteří mají spoustu přátel a chtějí mít prostor pro to, aby se mohli společně bavit. V zadní části domu je totiž vytvořena zvláštní kuchyň, která je vybavena skleněnými dveřmi, které se dají posouvat a spojit tak tento původně vnitřní prostor s tím venkovním. Spolu s terasou a posezením tak vznikne ideální místo pro společnou zábavu, k níž jistě přispěje také velký zapuštěný bazén v úrovni terénu, který je vybaven nočním osvětlením.

Pohled do interiéru

I v interiéru je použit beton, není však tak dominantní jako v případě vnější části domu. Nejmarkantnější je betonová stěna, podél níž vede dřevěné, otevřené schodiště. I zde je beton ponechán jen v lehce opracovaném stavu. Večer tento prostor ozvláštní bodová světla umístěna přímo v jednotlivých schodech.

Pokud jde o obývací pokoj a ložnice, nacházejí se v patře a jejich vybavení je laděno do přírodních barev, přičemž převládají hněda, šedá a béžová. Každá ložnice má svůj spací a obytný prostor, přičemž architekti přistoupili ke dvojímu způsobu jejich oddělení. V jedné ložnici tuto funkci plní závěs, ve druhé je spací prostor umístěn výše než prostor obývací a vede k němu několik schodů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Ladislav Podešva

Zobrazit další články