Manželé strávili víkendy rekonstrukcí rozpadlého domu. Teď žijí svůj sen jako ty největší boháči bez dluhů a starostí

Renovace domu chce značnou odvahu, trpělivost a odhodlání. Jako odměna je vám ale poté dům podle svých představ a dobrý pocit z vykonané práce.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Jonny Valiant
                   

Renee a Charles Bullockovi vždy snili jako mnoholetí příznivci starých domů a malých měst o tom, že budou vlastnit jeden ze známých domů Cotton Mill Village v Severní Karolíně, které byly původně postaveny pro dělníky v dnes již zavřené textilní továrně. Renee ráda vzpomíná na okamžik, kdy měli po deseti letech štěstí a sen se stal skutečností.

Pustili se do práce s vervou

Tento dům byl postavený v roce 1916 a vyžadoval spoustu práce, kterou manželé obdivuhodně zvládli. Bojovali sice s přísným rozpočtem času i peněz, avšak i tak se jim podařilo dát dům dohromady vlastními silami během volných víkendů.  

iZdroj fotografie: Se souhlasem Jonny Valiant

Exteriér malého města

Bullockovi renovovali přední část domu kouzlem staré školy. Shnilé palubky nahradili třípalcovými deskami. Nové sloupky se zkosenými hranami odpovídají všem ostatním budovám v sousedství, což byl také jejich záměr, protože vždy milovali pocit sousedské komunity. Dům se může pyšnit dvojicí starožitných dveří a schůdky ladícími s celým domem. Chodník vedoucí k domu manželé upravili k dokonalosti. Olemovali ho vkusnými rostlinami a společně s jasně zeleným a upraveným trávníkem tvoří nádherný exteriér.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Jonny Valiant

Stylová kuchyně

Stávající horní skříňky v kuchyni byly v pořádku, ale všechny spodní se musely nahradit podobným stylem skříněk. Vše je laděno do venkovského stylu a bílé barvy. Pracovní desku se rozhodli vyměnit za laminát, který vypadá jako mramor. Na ostrůvek, který vyrobil sám Charles, vybral pár u místního dodavatele kamene křemen. Měli štěstí na zbytkový díl, který dokonale seděl a byl i levnější variantou.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Jonny Valiant

Vzdušná chodba

Když Renee jednou byla v noci sama, rozhodla se, že zkusí ze zvědavosti odstranit dlaždici na chodbě. Záměrem bylo podívat se, co se skrývá pod nimi. Nakonec to však dopadlo tak, že s první dlaždicí šla už šestá a sedmá a bylo příliš pozdě na to vrátit tento krok zpátky. Bylo to však velmi dobré rozhodnutí. Manželé zvolili překližkovou podlahu, natřenou a rozřezanou na stejně široké díly, které působí vzhledem starého dřeva.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Jonny Valiant

Působivé pokoje

Většina pokojů v jejich domě potřebovala jen hrstku kosmetických úprav. V jídelně se objevují kousky z druhé ruky a výprodeje. Čistý vzhled se tak velmi dobře doplňuje s věkem domu. Starožitný mosazný lustr v jídelně dodává prostoru osobité kouzlo. Jedním z prvních projektů byla ložnice. Protože Renee neměla úplně jasnou představu, pátrala po inspiraci na internetu. Zanedlouho si všimla, že ukládá obrázky vzdušných, světlých a klidných místností, a rozhodla se tak pro finální vzhled ložnice.

Zdroj: SouthernLiving

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články