Obnovte původní vzhled nerezového dřezu za pár korun
adbz.cz » Hobby » Nerezový dřez se bude lesknout jako nový: Jeho původní vzhled obnoví jedlá soda s citronem

Nerezový dřez se bude lesknout jako nový: Jeho původní vzhled obnoví jedlá soda s citronem

Udržovat kuchyni v čistotě je prakticky nezbytnost. Pomocí jedlé sody s citronem umyjte špinavý dřez na nádobí během několika minut a za minimum peněz.

mytí dřezu
Zdroj fotografie: iStock

Každá šikovná hospodyňka si zakládá na čistotě dřezu. I když se v něm myje nádobí a měl by být tedy čistý od jaru a jiných prostředků, často na něm ulpívají stopy od kapek vody a objevují se i různé skvrny. Naštěstí existuje jednoduchý recept, jak nerezový dřez dokonalé umýt a navrátit mu ztracený lesk. Stačí jen několik surovin a trocha času a váš dřez bude zářit čistotou.

Připravte si jedlou sodu, citron a vodu

Roky osvědčené zkušenosti hospodyněk potvrzují, že pro vyčištění dřezu nemusíte utrácet horentní sumy v drogérii. Většinou stačí jen pár surovin, které má každý doma ve své spíži. K vyčištění dřezu si připravte obyčejnou jedlou sodu spolu s citronovou šťávou a trochou vody. Váš dřez pak bude opět jako nový.

Nejprve váš dřez pečlivě opláchněte vodou. Navlhčený povrch posypte celý jedlou sodu a tu nechte několik minut působit. Pak už zbývá jen otřít dřez suchým hadříkem a vyleštit ho ubrouskem namočeným oleji. Ovšem vždy používejte olej dětský nebo masážní. Obyčejnému stolnímu se pro tento účel raději vyhněte.

nádobí ve dřezu
Zdroj fotografie: Pexels

Čištění jedlou sodou je jemné a účinné

Čištění dřezu pomocí jedlé sody se vyrovná drahým čisticím prostředkům a dřez bude navíc i vydezinfikovaný. S jedlou sodou se o dřez nemusíte bát, pečuje o něj jemně a v žádném případě ho nepoškrábe. Pokud byste chtěli do procesu čištění přidat trochu svěží vůně, stačí k jedlé sodě kápnout jen trochu citronové šťávy. Směs jedlé sody s ní bude příjemně vonět, a navíc bude na nečistoty ještě účinnější.

Po celé proceduře bude váš dřez jako nový a stálo vás to přitom jen zlomek ceny drahých prostředků z obchodu a minimum vašeho času. Jedlá soda je prostředek, který se rozhodně vyplatí mít doma. S její pomocí můžete vyčistit téměř všechny povrchy a nečistoty ve vaší domácnosti. V kombinaci s obyčejným octem jde o silnou dvojku, na kterou často nemají ani specializované přípravky z obchodu.