Nasypte do odpadu a ucpaný dřez se okamžitě uvolní
adbz.cz » Hobby » Ucpaný dřez se dá vyčistit i bez použití chemikálií. Stačí jen talíř, soda a ocet

Ucpaný dřez se dá vyčistit i bez použití chemikálií. Stačí jen talíř, soda a ocet

Ucpaný dřez může být velkým problémem, místo použití korozivních chemikálií se však můžete spolehnout na ingredience, které už pravděpodobně máte doma.

ucpany drez talir
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Mnoho lidí se v domácnostech potýká s nejrůznějšími problémy, které je třeba urgentně řešit. Třeba ucpaný záchod, dřez, nefunkční přívod vody atd. Např. zmíněný ucpaný dřez v kuchyni je častým problémem, který může způsobit mnoho starostí. Používání korozivních chemikálií může být nebezpečné pro zdraví, ale naštěstí existují jednoduché domácí prostředky, které vám pomohou vyčistit ucpaný dřez bez rizika.

Proč se dřez ucpává?

Problémy s ucpaným dřezem v kuchyni zpravidla vznikají kvůli naší nepozornosti nebo neopatrnosti. Do dřezu se dostávají věci, které tam zkrátka nepatří, jako jsou použitý olej, čajová sedlina, vaječné skořápky, mouka, zbytky jídla a ovocné pecky. Tyto věci mohou vést k ucpání dřezu a způsobit vám velké potíže. Proto byste se měli pokud možno vyhnout pádu některých z těchto věcí do dřezu.

Existuje však jednoduchý způsob, jak se těmto potížím vyhnout. Stačí použít odtokové sítko, které zachytí většinu částic jídla a pomůže vám vyhnout se ucpání dřezu. Pokud už však dojde k ucpání, můžete vyzkoušet několik jednoduchých domácích prostředků na čištění odpadů. Není třeba používat drahé chemikálie, protože si bohatě vystačíte s obyčejnými produkty, které najdete u vás doma.

Jak vyčistit dřez bez chemikálií?

Na trhu je k dispozici mnoho čističů odpadů. Jsou velmi žíravé, a proto mohou být zdraví nebezpečné. Řada lidí hledá domácí způsoby, jak ucpaný dřez vyčistit. Jednou z nejúčinnějších metod je použití jedlé sody a octa. Nasypte 1 šálek jedlé sody do odpadu a zalijte prášek 1 šálkem octa. Poté zakryjte odtok talířem a počkejte, až směs začne působit. Po 1 hodině důkladně opláchněte dřez vlažnou vodou. Dřez bude poté čistý a z odtoku se ani nebude linout nepříjemný zápach.

Jedlá soda s limetkou
Zdroj fotografie: Pixabay

Nemáte-li doma jedlou sodu a ocet, můžete zkusit jiný způsob, jak vyčistit odtok v kuchyni. Je stejně jednoduchý a je založen na použití jedné ingredience, kterou máte pravděpodobně vždy po ruce. Je to prášek do pečiva. Chcete-li vyčistit dřez, musíte nasypat celé balení přípravku do odpadu. Poté jej zalijte vroucí vodou. Po 10 minutách dřez důkladně opláchněte vlažnou vodou a zkontrolujte, zda je potrubí čisté. Tento trik funguje stejně dobře jako trik se sodou a octem.

Použití domácích prostředků na čištění dřezu v kuchyni je levné a snadné. Pokud použijete jednoduché triky, které jsou popsány v tomto článku, nebudete muset používat žíravé chemikálie, které jsou pro zdraví nebezpečné. Některé z těchto triků jsou také udržitelné, protože se spoléhají na suroviny, které už máte doma. Takže neváhejte a vyzkoušejte tyto metody při čištění ucpaného dřezu v kuchyni.