Domácí ekologický krtek pomůže v boji s ucpaným odpadem během pár minut. Suroviny na výrobu má každý doma

Domácnost je vlastně jako živý organismus. Aby dobře fungovala, je třeba o ni pečovat. Na odpady se ale často zapomíná. Ty se pak připomenou tím, že se ucpou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ucpaný odpad je situace, o kterou málokdo stojí. Obvykle se to přihodí v nejméně vhodnou dobu přesně podle Murphyho zákonů. Pokud tedy zrovna nemáte doma nic z průmyslově vyráběných čističů odpadů, budete si muset vystačit s tím, co doma určitě najdete. Je to obyčejný ocet a jedlá soda – ale dokážou hotové divy. S naším návodem se ucpaného odpadu snadno a rychle zbavíte.

Biologické nečistoty v odpadu

Odpady se obvykle ucpou tehdy, je-li v nich velký nános biologického materiálu, který pochází z provozu domácnosti. Nejčastěji takto trpí odpady v koupelně, kde se o ucpání nejčastěji postarají vlasy, a v kuchyni, kde odpad ucpou zbytky jídel a mastnoty. Vlastně byste měli odpadní trubky čistit pravidelně, ale málokdo se k tomu dostane dříve, než když je situace již na pováženou a odpad ucpaný.

iZdroj fotografie: Pixabay
Opad v kuchyni se často ucpe kvůli zbytkům jídla

Síla octa a jedlé sody

Abyste zanesené trubky dobře vyčistili, budete potřebovat klasický ocet a jedlou sůl. Nejprve do odpadu nalijete alespoň litr až dva horké vody. Pak si připravíte směs z 1 šálku jedlé sody, 1 šálku octa a 1 šálku vody. Směs nalijete do ucpaného odpadu a počkáte pět až deset minut. Během té doby se v trubkách budou dít divy, které o sobě dají vědět různým bubláním. To je dobré znamení, protože dává tušit, že vše je na dobré cestě.

iZdroj fotografie: Pixabay
Na ucpání odpadu trpí i koupelnové umyvadlo

Procedura zabere půl hodiny práce

Po deseti minutách propláchnete odpad studenou vodou – čím více, tím lépe. Trubky by již měly být pročištěné. Ale je možné, že budete muset celý postup opakovat, pokud byly zanesené opravdu silnou vrstvou biologických nečistot. Celá práce zabere asi půl hodiny vašeho volného času a finanční náklady jsou zanedbatelné ve srovnání s nákupem průmyslově vyráběných čisticích prostředků.

Jaké zkušenosti s čistěním zanesených odpadů máte vy?

Zdroj: Liquidplumr

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články