Dejte misku s jedlou sodou pod postel. Zbaví vás otravného problému
adbz.cz » Hobby » Jedlá soda je všestranný pomocník. Zamezí vlhkosti i zápachu, stačí ji dát pod postel

Jedlá soda je všestranný pomocník. Zamezí vlhkosti i zápachu, stačí ji dát pod postel

Chytré ženy pečující o domácnost moc dobře vědí, že díky jedlé sodě mohou ušetřit spoustu peněz. Využívají ji při vaření i pečení a snadno s ní eliminují vlhkost v domě.

Balení jedlé sody
Zdroj fotografie: Piqsels

Za pomoci běžně dostupných věcí, které pořídíte doslova za pár korun, se můžete zbavit mnoha problémů. Pokud máte doma jedlou sodu, dokážete s ní doslova zázraky. Snad každá hospodyně ji využívá zejména v oblasti gastronomie, nicméně byste měli vyzkoušet i trik, který vás zbaví další nemilé obtíže. Navždy dáte sbohem vlhkosti a zápachu.

Ukončete boj s větrnými mlýny

Vysoká vlhkost je problém, s nímž bojuje spousta domácností. I když existuje více rad, jak se vlhkosti zbavit, tato metoda vás nebude stát skoro nic. Rozhodně ji vyzkoušejte, protože se vám pak bude lépe dýchat a vyhnete se zdravotním komplikacím. Dlouhodobý pobyt ve vlhkém prostředí je nebezpečný, protože kvůli vlhkosti vznikají na stěnách a v těžko přístupných zákoutích plísně. Jakmile se rozšíří, interiéry doslova během pár dnů zamoří a vám zbydou jen oči pro pláč.

Soda si s vlhkostí hravě poradí

Nenechte nic náhodě a k vyřeší problémů s vlhkostí využijte obyčejnou jedlou sodu. Pyšní se totiž vlastností, která je k nezaplacení. Dokáže pohltit nadměrnou vlhkost. Začněte tím, že ji nasypete do malé misky a smícháte ji s vodou. Nádobu pak položte pod postel a můžete si být jistí pozitivním účinkem. Vzniklá směs vlhkost absorbuje a eliminuje vznik zdraví škodlivých plísní.

ocet a jedlá soda
Zdroj fotografie: Depositphotos

V dalším kroku pokračujte s dezinfekcí domácnosti

Pakliže jste zpozorovali tvořící se plíseň na stěnách, rozhodně neklesejte na mysli. Do připravené misky dejte 1 lžíci jedlé sody a zřeďte ji sklenicí vody. Vzniklý mix naneste na místa postižená plísní. Nato otřete plísňové mapy vodou a postup zopakujte již bez dalšího omývání. Směs jedlé sody s vodou ochrání stěny před dalším rozšířením plísně, a vy tak levným způsobem zajistíte rodině prostor, v němž se lépe dýchá.