Manželé koupili 500 let starou rozpadlou stodolu na samotě u lesa za pár korun. Vykouzlili z ní chaloupku jako z pohádky. Okolní smetánka zelená závistí

Krásný starý domek na samotě u lesa, ve kterém by si každý přál strávit alespoň pár dní. Ideální místo na dovolenou. Odpočinek od hluku z města, jen zpěv ptáků a šum lesa.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Unique Home Stays
                   

Na samotě u lesa, ve Velké Británii v Malvern Hills, stojí malý domek, který byl postaven před 500 lety. Původně to byla stodola určená na uskladnění sena. I přes jeho stáří se majitelé pustily do rekonstrukce a povedlo se jim to na tolik, že se z domečku stala oáza klidu a míru. Domek dokonce nabízí k pronájmu turistů a je o něj velký zájem.

Na samotě u lesa

Domeček se nachází mezi stromy, blízko sadu a rybníku. Byl postaven v patnáctém století, původně to byla stodola. Dům z venku vypadá opuštěně a zanedbaně, je obrostlí břečťanem ani cestička k domu není vysekaná. Vše zůstalo téměř v původním stavu. Krásné staré kamenné zdi a oprýskané dřevěné dveře, která domu dodávají tu správnou atmosféru.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Unique Home Stays

Interiér domu

Majitelé při rekonstrukci zachovali původní dřevěné trámy. Uvnitř zvolili bílou výmalbu, která prostor projasnila a opticky zvětšila. I přesto, že je domeček opravdu malý, najdete v něm naprostý komfort. Nechybí mu nic co byste na samotě u lesa potřebovali. Za zmínku stojí i původní kamenná podlaha.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Unique Home Stays

Přízemí

V přízemí se nachází kuchyň s jídelním stolem spojený s obývacím pokojem. Kuchyně je moderně vybavená, nechybí zde varná deska, lednice a dokonce zde najdete i myčku nádobí nebo mikrovlnnou troubu. Nábytek je zvolený tak, aby odpovídal rustikálnímu stylu domu, bílé skříňky s patinou. Některé kusy nábytku jsou nové, ale najdete zde i pár kousků, které jsou původní a jsou zrestaurované.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Unique Home Stays

Najdete zde i malou a útulnou ložnici s vlastní koupelnou, ve které je umístěno kulaté keramické umyvadlo na starožitném zrestaurovaném stolku.

Byt v patře

Do patra vede otevřené dřevěné schodiště. Najdete zde plně vybavený byt pro jednu osobu. Nábytek je laděn v podobném stylu jako v přízemí. K odpočinku zde najdete jednolůžkovou postel nebo si můžete jen sedět a číst knihu v pohodlném křesle.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Unique Home Stays

Terasa

Z jedné strany dům vypadá jako by tam nikdo nebyl po staletí, z druhé strany je umístěna krásná terasa. Na ni vedou z domu velké dvoukřídlé dveře. Moderně vybavená a prostorná terasa je opravdu oázou klidu. Daleko od měst a civilizace, kde večer můžete poslouchat jen zpěv ptáků a cvrkot cvrčků. Nechybí zde ani terakotové květináče s bylinkami, které si můžete natrhat a použít při vaření oběda.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Unique Home Stays

Všichni kdo navštívili tento domek si nemůžou vynachválit ten klid a pohodu, která je doplněná výhledem na zalesněné kopce a krásy panenské přírody.

Zdroj: Unique Home Stays

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články