Pár přestavil starý školní autobus na láskyplný domov za půl milionu korun. Bez hypotéky a podle sebe

Inspirujte se příběhem mladého páru, který si přestavěl autobus na útulný domov.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Alternativní bydlení je dnes čím dál více populárnější téma. Recykluje se kde co, od oblečení a jízdních kol po diáře. Je obdivuhodné, pokud někdo najde energii a čas na vdechnutí nového života něčemu starému. Třeba takový nevyužívaný školní autobus se přímo vybízí k tomu, nechat se přestavět na obytný dům. Níže v článku se podíváme na podrobnosti přestavby jednoho mladého páru.
Problémy při rekonstrukci

Život v alternativním pojízdném domě zní sice jako romantika, ale má to samozřejmě svá mnohá úskalí. U Kelsy a Jaye byla největším problémem jejich výška. Oba manželé totiž měřili zhruba stejně, jako průměrný hráč basketbalu. Při jakémkoli průchodu si museli dávat velký pozor, aby se nebouchli hlavou do mnoha míst. Život na trvalo v jejich vysněném bydlení by vyžadoval neustálou pozornost a shrbená záda.

Rozhodli se tak, pustit se do kompletní přestavby celého autobusu, a to i včetně zvednutí střechy. Nebyl to vůbec jednoduchý úkol! Dokonce se na ně při jednom z pokusů střecha zhroutila. Naštěstí však nikdo nebyl vážně zraněn. Zvednutí celé střechy bylo ale absolutní nutností a tak to nevzdali a hledali možná řešení. Nakonec se vše povedlo a mohli se vrhnout do dalších úprav. 

Vysněné a levné bydlení

Při samotném rekonstruování ušetřili velké množství peněz nakupováním kovu, určeného do šrotu. Celý dům si tak zrekonstruovali a postavili za v přepočtu 550 000 Kč. A to obsahuje jejich vymazlené bydlení mnoho vychytávek, jako jsou dlážděná koupelna, solární panely, multifunkční a plnohodnotný nábytek včetně postele a kládacího stolku. Třešničkou na dortu je pak basketbalový koš, protože oba basketbal milují.

Co se týká alternativ bydlení, nemusíte se omezovat jen na staré autobusy. K dispozici k přestavbám jsou i mobilní domy, maringotky nebo lodní kontejnery. A pokud by se vám nechtělo do rekonstrukce a raději byste něco nového, jsou v dnešní době k dispozici i mobilní domy na klíč. Jejich výhodou je nízká cena oproti standardnímu domu a možnost, kdykoli dům bez problémů přemístit. 

Zdroj: Kels and Jay

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 229 hlasů
Nahlásit chybu
JakZdravě.cz
Pozor na riskantní kombinace nejčastějších léků a doplňků stravy, které nikdy nesmíte polknou společně
DámskýDeník.cz
Měsíc narození odhalí, jaká jste v hloubi duše žena a vaše největší klady i zápory. Znáte je všechny?
Události247.cz
Oblíbené turistické destinace Čechů trápí požáry, vyžádaly si i několik obětí
VědaŽivě.cz
Fungování mozku dokazuje, že jsme schopni čehokoli. Proč přesto nejsou naše možnosti neomezené?