Stovky tisíc majitelů domů mohou od státu získat 338 000 Kč a ani o tom neví. Přihlaste se, než nabídka propadne

Pokud vlastníte dům a chcete ho zateplit, můžete od státu získat krásný příspěvek. Stačí se o něj přihlásit a statisíce brzy přistanou na vašem účtu.

i Zdroj fotografie: Matti Blume / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Zateplit dům představuje pro mnoho vlastníků nemovitostí drahou záležitost, a to obzvláště pokud se jedná o starou nemovitost. Právě ty totiž mohou vyžadovat obrovské náklady, které často předčí jejich očekávání, a tak raději rekonstrukci odkládají na později. Stát ovšem nyní prostřednictvím programu Nová zelená úsporám nabízí každému, kdo se v takové situaci nachází, zajímavý finanční příspěvek. Přijít si můžete až na několik stovek tisíc. 

Příspěvky na zateplení svého domova  

Zateplením domu lze snížit náklady na vytápění až o 80 %. To znamená, že jakmile si pořídíte vhodnou izolaci, ušetříte do budoucna mnoho peněz pouze tím, že vaše domácnost nebude potřebovat tolik tepla. Zpočátku je však nutné do její instalace zainvestovat, což pro mnoho vlastníků nemovitostí představuje problém. Stát vám však nyní může v rámci programu Nová zelená úsporám pomoci, ovšem budete muset splnit určitá kritéria. 

Dotace, kterou chcete čerpat, musí zejména pokrýt maximálně 50 % z celkových výdajů a uplatnit ji lze pouze u budov s datem žádosti o stavební povolení před 1. 7. 2013. Pokud se poté rozhodnete pouze pro dílčí zateplení (např. fasády nebo střechy), můžete dle webu RockWool získat dotaci na zateplení a dokumentaci ve výši až 152 000 Kč. Na ty, kteří chtějí lépe zateplit dům a kromě fasády se zaměří i na svou střechu, pak čeká dotace v hodnotě 338 000 Kč. 

Izolace iZdroj fotografie: Depositphotos
Stát rozdává zajímavé finanční příspěvky pro ty, kteří chtějí zateplit svůj starý dům.

V případě, že však chcete provést komplexní zateplení, včetně obvodových stěn, střechy, podlah a výměny oken a dveří, můžete dosáhnout na dotaci ve výši 559 000 Kč. Samozřejmě existuje mnohem více možností a v rámci jedné žádosti je mimo jiné možné kombinovat další různá opatření. K dotaci na zateplení tak můžete přidat třeba i dotaci na koupi nového, ekologičtějšího kotle, jak jsme na webu adbz již dříve uváděli. 

Co si o tomto příspěvku myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články