Ušetřit na energiích se dají desetitisíce korun každý rok. Pomůže úprava topení obyčejnou potravinovou fólií

Vyzkoušejte také tento jednoduchý trik a snižte své výdaje za vytápění. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je obyčejná potravinářská fólie.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kvůli rostoucím cenám za energie i topiva mnoho domácností hledá způsob, jak na vytápění co nejvíce ušetřit. S tím vám podle webu iReceptář dokáže pomoci i velmi jednoduchý trik. Potřebovat přitom budete běžně dostupné pomůcky z vaší domácnosti. Tímto opatřením za pár korun ve výsledku ušetříte i desetitisíce ročně. Sami jsme tento trik vyzkoušeli a výsledek jde opravdu znát.

Připravte se na zimu

Na začátku zimního období byste měli především zkontrolovat všechna místa, kudy by vám teplo mohlo unikat. Zvlášť náchylné k tomu bývají dveře nebo okna. Ta plastová byste měli přenastavit do zimního režimu, díky čemuž budou mnohem lépe těsnit, jak jsme doporučovali už dříve na adbz. Pozornost však věnujte i těsnění a v případě potřeby vyměňte.

radiátor

Na kterou číslici otočit knoflík topení a jak fungují termostatické radiátorové ventily: Hvězdička se rovná 7 °C, pětka 30 °C

Využijte potravinovou fólii

Skvělým pomocníkem vám při boji s průvanem bude obyčejná potravinová fólie. V zimě vám totiž dokáže posloužit i jako izolační materiál, se kterým lze vyplnit škvíry ve špatně seřízených nebo zaizolovaných oknech a dveřích. Abyste dosáhli co nejlepších výsledků, pravidelně stav fólie ve škvírách kontrolujte a vyměňujte za nový dobře těsnící kus.

radiátor iZdroj fotografie: Depositphotos
Díky potravinové fólii můžete ušetřit za vytápění

Použití fólie u radiátorů

Velmi jednoduchým krokem, který vám pomůže udržet v místnosti více tepla, je instalace potravinářské fólie nebo alobalu na zeď za radiátor, jak potvrzují i informace na webu MagazínPlus. Díky tomu teplo nebude pronikat do studené zdi, ale naopak se odrazí zpět a zůstane v místnosti. Tuto jednoduchou vychytávku oceníte zvlášť ve starých domech, kde chybí zateplení.

Další způsoby, jak ušetřit na vytápění

Pokud toužíte dlouhodobě ušetřit za vytápění vaší domácnosti, měli byste zvážit její zateplení, případně opravit poškozená místa. Přítomnost izolace vám v zimě zajistí větší tepelný komfort a v létě naopak zabrání přehřívání obvodových stěn, což potvrzuje i naše čtenářka Helena T. z Domažlic: „Dlouho jsme nad zateplením přemýšleli a předminulý rok se konečně odhodlali. Je to opravdu velký rozdíl, který pociťujeme v létě i zimě.“

Jak bojujete proti tepelným ztrátám v zimě vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články