Nově má nárok na odměnu 150 000 Kč od státu téměř každý. Kdo dřív přijde, ten dřív mele

Některé skupiny lidí mohou žádat o vysoké příspěvky od státu. Pokud mezi ně patříte i vy, rychle kontaktujte úřad. Odnést si můžete až 150 000 Kč.

i Zdroj fotografie: Lukáš Jírovec pro adbz
                   

V současné době plné nejistoty a neustálého zdražování se stát rozhodl pomoci lidem v nouzi, a to zejména prostřednictvím finanční podpory na potřebná zařízení do jejich domácnosti. O peníze přitom může žádat téměř každý – stačí se přihlásit do dotačního programu Nová zelená úsporámkterý je zaměřen na úspory energií v budovách (zejména rodinných). Mnoho občanů si tak může přijít až na 150 000 Kč, ovšem nejprve je nutné splnit podmínky. 

Příspěvek 150 000 Kč není pro každého 

Příspěvek ve výši 150 000 Kč je určen zejména pro domácnosti seniorů, invalidů a nově od ledna 2024 také rodiny pobírající přídavky na děti. Podmínkou je však skutečnost, že tito lidé musí vlastnit rodinný dům nebo byt v bytovém domu, přičemž použít jej mohou zejména na zakoupení nových oken nebo dveří. Částečně pak může být proplacena také samotná výměna těchto zařízení, kterou si většina firem účtuje zvlášť.

Další zajímavý dotační balíček se nazývá „Oprav dům po babičce“. Ten je určen pro výměnu oken a zateplení starších rodinných domů (včetně nákupu stínění), přičemž nabízí proplacení až 50 % nákladů na nová okna. Příspěvek lze v tomto případě získat také na změnu zdroje tepla, který máte doma – například na fotovoltaiku atp. Jeho konečná částka se však oproti předchozímu balíčku může vyšplhat až do jednoho milionu korun. 

model domku, peníze iZdroj fotografie: Freepik
Pokud vlastníte dům nebo byt, můžete od státu získat zajímavý příspěvek.

Pozor na podmínky při žádání

Abyste získali výše uvedené příspěvky, musíte být vlastníkem své domácnosti nebo budovy, pro kterou chcete peníze získat. Pokud tomu tak není, bohužel nemáte na finanční odměnu nárok a není nutné se o ni pokoušet ani žádat. Na webu adbz jsme také nedávno informovali o dalším zajímavém příspěvku, na který mohou dosáhnout zejména lidé dojíždějící do své práce. Musíte si však o peníze říct rychle, jinak je nedostanete. 

Co si o těchto příspěvcích myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články