Ze staré ruiny vytvořili opravdu luxusní a okouzlující roubenku. Lokalita u jezera je na útěk od reality naprosto ideální

Když člověk vejde do této chaty, ihned se mu podaří uniknout z této doby a vrátí se zpět do minulosti. Naprosto ho pohltí styl, do kterého je vybavená.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Rick Hammer
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Rick Hammer
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Courtesy Lands End Development & Bede Design
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Rick Hammer
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Rick Hammer
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Rick Hammer
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Rick Hammer
Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
                   

Když majitelé koupili tuto nemovitost v Minnesotě, jejich první úmysl byl takový, že ji nechají zbourat. Jenže poté se setkali se čtyřmi různými staviteli a nechali si několikrát vypracovat plány, bourání úplně zavrhli. Nakonec byl dům úplně rozebrán, nedotčený zůstal jen překrásný a obrovský krb. Nyní tuto velkou chatu vlastní Dana a Mike Jacob, kteří na ni jezdí víceméně každý víkend, aby si odpočinuli.

Chtěli, aby dům byl velice útulný

I přes to, že je tento dům kompletně přestavěný, máte z něj pocit, že na tomto místě stojí už dlouhá léta. Společným posláním majitelů a architektů bylo dodat domu pohodlný a časem opotřebovaný vzhled. Majitelé měli totiž spoustu nápadů, jak v domě vytvořit dojem, že už na místě nějakou dobu stojí. Stěny, stropy i podlahy v celém domě jsou z borovice. Vzhledem k tomu, že je v něm tolik dřeva, dali na trámy mořidlo, aby vynikly a nebyly přehlíženy.

Když vejdete do domu, ihned na vás padne pohoda a pocit, že nemusíte vůbec nic řešit. Nad krbovou římsou visí mapa jezera Woman. Kuchyně byla navržena tak, aby doplnila celkový vzhled domu. Návrháři chtěli, aby vypadala jako ze staré doby a proto nejsou všechny skříňky stejné. Nad jídelním stolem visí starý žebřík. Na svícny byly připevněny lana a na ty poté žebřík zavěsila. V celé kuchyni je velké množství úložného prostoru, což si Dana velice přála.

Ložnice jako z pohádky

V celém domě jsou nějaké červené akcenty, ale nejvíce to jde vidět v ložnici. Je to něco jako známka chaty u jezera. V ložnici se nachází noční stolek, který Dana již vlastnila, krásné, pruhované závěsy a postel, která patřila blízkému rodinnému příteli Jacobových. Z ložnice se dostanete do koupelny, ve které vás určitě zaujme starý šicí stroj, který byl přeměněn na skříňku s umývadlem.

V obývacím pokoji si ihned všimnete velikých francouzských dveří, ze kterých se dostanete na terasu a obrovskou zahradu. Budova v zadní části je zatím využívána jako sklad, ale Jacobovi ji chtějí přeměnit na saunu. To nejlepší nakonec. Jacobovi si nejvíce přáli, aby před domem byla venkovní sprcha, kterou měla rodina Mika u sebe na chatě. A tak se jim jejich přání splnilo a tato sprcha bývá velice často využívána.

Jak by se vám líbilo pobývat v této chatě?

Zdroj: Houzz, Cabinlife

Galerie

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články