Domácí roztok z cukru vydrhne podlahy k nepoznání. Zbaví odolných zaschlých skvrn, virů i bakterií

Cukr se dá v domácnosti využít k úklidu, a dokonce i při praní. Pokud jste s ním do této chvíle sladili pouze kávu a čaj, přijdou vám tyto rady vhod.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každá babička má několik triků, které se naučila během svého dlouhého života. Některé z nich vám dneska ukážeme – jde o cukr. Ten totiž doma nemusíte používat jen na slazení bábovky a kávy, může vám pomoci s úklidem nebo dokonce s praním prádla. Všechny tyto metody fungují jak s moučkovým, tak s cukrem krystalovým a dalšími druhy.

Cukr pomůže vyčistit vaši podlahu

Jedním z nejpřekvapivějších využití cukru v domácnosti je čištění podlah. Můžete využít všechny typy, ale krystalový bude mít nejlepší účinek, pokud jej nenecháte ve vodě rozpustit úplně, a využijete tak zrnka k důkladnějšímu čištění. Pro přípravu čističe na podlahy smíchejte 4 díly octa s 1 dílem cukru v množství dle potřeby. Jemným hadříkem pak směsí vyčistíte i ty nejodolnější skvrny.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pomocník při odstranění skvrn i mytí rukou

Cukr můžete použít i jako prací prostředek tak, že smícháte 3 lžíce cukru s jednou lžící prášku do pečiva. Následně přidejte trochu vody, až vznikne pasta. Dávejte pozor, aby směs nebyla příliš řídká. Vytvořenou pastu následně naneste na houbičku a vyčistěte skvrny, které běžná pračka nezvládne vyprat. Cukr vám pomůže dokonce i při odstraňování rzi. Stačí smíchat citronovou šťávu se třemi lžícemi cukru, a zrezivělý povrch vyčistit. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

V neposlední řadě vám cukr pomůže od nepříjemného pachu z jídel na rukách. Pokud například krájíte cibuli nebo česnek, stačí přidat lžíci cukru do tekutého mýdla. Zbavíte se zápachu, a navíc vaše pokožka zůstane příjemně hebká. Jak vidno, cukr není pouze sladidlo, ale zvládne v domácnosti pomoci hned s několika problémy. Věříme, že těchto pár babských rad vám ulehčí úklid, a o něco i zpříjemní život. 

Jaké další využití cukru, kromě slazení nápojů, znáte od svých babiček?

Zdroj: The Spruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Petřík

Zobrazit další články