Na 40 metrech čtverečních naleznete vše, co potřebujete k životu. Dům vám postaví na klíč a za pár korun, bez nutnosti hypotéky

Sen, že budete bydlet ve svém, se pomalu, ale jistě rozplývá? Není divu, rostoucí ceny za bydlení jsou neuvěřitelné. Existují jiné možnosti – malý, ale nízkonákladový dům.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem David Bates
                   

Mít vlastní bydlení v dnešní době, kdy ceny za nemovitosti, ale i stavební materiály rostou, není úplně nemožné. Možná se vám stane inspirací tento malý, ale přitom praktický dům, který je orientovaný do rustikálního, ale i moderního stylu. Vizuálnost odpovídá nadčasovým trendům a rozmístění umožní pohodlné bydlení, i když se jedná o velmi malé prostory. Ne, není to sen, ale fakt, který se může stát skutečností. Domek byl navržen architektem a zároveň majitelem panem Davem Batesem. Dům si získal název Urban Cabin.  

40 m², ale klidně i 15 m², můžete si vybrat

Architekt Dave spolupracuje se společností, která se věnuje realizování a stavbou malých domků. Jejich klienti nejsou omezeni pouze jednou velikostí, ale mohou si vybrat od patnácti do čtyřiceti metrů čtverečních. Jedná se o velmi malé prostory, které jsou důmyslně navržené tak, aby lidem v domě nic nescházelo. I tento dům je tedy navržen funkčně a prakticky.  

iZdroj fotografie: Se souhlasem David Bates

Velkou výhodou je to, že ke každému klientovi přistupují individuálně, takže žádný dům není stejný. Každý je unikátní, moderní a velmi propracovaný. Ohledně bezpečnosti je důležité obdržet certifikáty, které nabízejí i Urban Cabin. Dokážete si i vy představit bydlet v takto malém, ale přitom funkčním a plnohodnotném domě? 

Věřte nebo ne, ale 40 m² bude stačit

Krásnému domu s rozlohou čtyřicet metrů čtverečních nechybí úložné prostory, ale ani přísun světla. Celek je opticky vzdušný, světlý a útulný. Jedná se o největší Daevův projekt, který navrhl. Dům je obložený tvrdým cedrovým dřevem, který má vysokou životnost. Střecha je zhotovena pomocí materiálu odolného vůči korozi. 

iZdroj fotografie: Se souhlasem David Bates

Kuchyň je propojená s obývacím pokojem, prosvětlený velkými okny. Strop je obložený borovicovým dřevem a okenní rámy také. Obojí se dohromady krásně propojuje. Světlý nábytek, s bílým obložením a velkými okny zajistí optické zvětšení prostoru. Spotřebiče v kuchyni jsou důmyslně rozmístěné a nachází se zde sporák a trouba na pečení. Také lednice a dvojitý dřez. Perfektní i pro lidi, kteří rádi vaří, protože zde najdete vše, co potřebujete. 

Koupelna a stylové patro

I v koupelně je možné najít vše, co k běžnému životu potřebujete. Sprchový kout, splachovací záchod a různé potřeby. Vizuální zvětšení zajistí bílé obkladačky a tmavá podlaha. Majitel domu miluje moderní styl, který se bude promítat i v příštích letech, takže nesmí chybět i estetické doplňky. Do patra vedou jemné schody, kde se nachází ložnice a úložné prostory.   

iZdroj fotografie: Se souhlasem David Bates

     
Možná jste si již v úvodu položili otázku: “Kam asi uložili své oblečení a jiné potřeby?” Všimněte si u postele borovicových regálů, které jsou dlouhé a nabízí dostatečný prostor pro oblečení a klidně i ložní prádlo. Lze umístit krásné dekorační koše a jiné, pro rozdělení místa na polici. V přízemí se nachází ještě jeden pokoj, na který bychom neměli zapomenout. Slouží jako dětský pokoj s dětskou postýlkou.

Zdroj: Tiny House

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články