Žena zvládla postavit své bydlení extrémně levně a rychle | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Vlastní a moderní bydlení si žena postavila za pouhé 2 týdny. Nad jeho cenou zůstává rozum stát

Vlastní a moderní bydlení si žena postavila za pouhé 2 týdny. Nad jeho cenou zůstává rozum stát

Touha lidí po vlastním bydlení stále neklesá. Nechte se inspirovat i vy mladou ženou, která to své zvládla postavit za pouhé dva týdny a půl milionu Kč.

dum z kontajneru
Zdroj fotografie: Se souhlasem Claudie Dubreuil de Mirabel

Připadáte si jako by nad vámi měla každou chvíli sklapnout finanční past a o vlastním bydlení pomalu nechcete ani slyšet? I pro vás existuje řešení. Stačí pouze chtít a můžete si pořídit obdobný dům jako mladá Kanaďanka Claudie Debreuil de Mirabel. Ta využila 4 velké kontejnery a dům si postavila svépomocí během dvou týdnů za neuvěřitelného půl milionu Kč. Až nahlédnete do interiéru tohoto luxusního domu, nebudete věřit vlastním očím.

Dům snů postavila takřka na počkání

Předtím, než se Claudie pustila do samotné stavby domu, absolvovala několik konzultací se stavebními inženýry. Jakmile dostala „zelenou“, vrhla se do díla. Výsledek jejího snažení je neuvěřitelný. Aby dům postavila levně a zároveň bleskově, využila jako základ konstrukce 4 plechové kontejnery, které odkoupila od velké strojírenské společnosti. Od firmy si do nich rovněž nechala vyříznout otvory na okna a dveře.

Samotný dům stojí na okraji mírnějšího svahu a na první pohled byste nepoznali, jakou má konstrukci. Claudie totiž použila na její zakrytí několik stovek dřevěných borovicových panelů. Dům tak na první pohled vypadá jako každá jiná moderní novostavba. Ovšem majitelka si nedala záležet pouze na exteriéru, interiér vypadá rovněž neuvěřitelně. Jako první krok Claudie natřela plech bílou barvou, a ten tak nyní působí jako dřevěné obložení.

Dům je velmi prostorný a vkusně zařízený

V některých místnostech Claudie použila na zakrytí plechu obložení z pálených cihel, jinde upřednostnila dřevěné obklady. Několik místností také rozdělila příčkami na menší jednotky. Barvy dominující celému interiéru jsou přírodní – najdete zde cihlovou, hnědou, krémovou a jejich odstíny, dále bílou a černou. Celek tak působí velmi útulným a hřejivým dojmem. Rozložení jednotlivých místností je možná trochu netradiční, ale na první pohled luxusní.  

Za příklad může sloužit koupelna, která je propojená s ložnicí. V domě se dále nachází kuchyň, pracovna, dva obývací pokoje, dvě toalety a další obytné místnosti. Velkou předností je rovněž prostorná terasa, na kterou se Claudie dostane přímo z ložnice skrze obrovské prosklené výsuvné dveře. V takovém domě jednoduše musí být radost žít.

Sháníte vlastní bydlení, nebo jste se touto otázkou nikdy netrápili?

Zdroj: RTEnVivo