Díky správně zvolenému místu vaše orchidej pokvete | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Orchidej nikdy nebude prospívat, pokud bude špatně umístěná. Toto jsou jediná 3 místa, která přinesou záplavu květů

Orchidej nikdy nebude prospívat, pokud bude špatně umístěná. Toto jsou jediná 3 místa, která přinesou záplavu květů

Orchidej je původem tropická rostlina velmi vybíravá a náročná na prostředí. Vyberte pro tu svou vhodné místo a těšte se z jejích nádherných květů.

orchidej zaplava kvetu
Zdroj fotografie: iStock

Orchideje jsou opravdu velmi oblíbené květiny. Pro svou krásu a jemnost jsou i vhodným dárkem. Kdekoliv je postavíte, budou dokonalou ozdobou. Všude pro ně ale nemusí být nejvhodnější podmínky. Vybírejte místo pro svou orchidej opravdu pečlivě. Na určitých místech může onemocnět nebo dokonce úplně zvadnout. Jako tropická rostlina potřebuje dostatek světla a vlhka. Vyberte pro ni tedy to správné místo.

Ložnice

Ložnice bývá oblíbeným místem pro orchideje. Barevné květy orchideje totiž dokáží nádherně prozářit tmavý kout místnosti. Skvěle by se mohla vyjímat na nočním stolku. Tak daleko od světla se této pokojové rostlině ale dařit nebude. Ložnice je vhodným místem pouze v případě, že tuto rostlinku postavíte na parapet, kde bude mít dostatečný přísun světla zajištěn.

Kuchyně

Ani v blízkosti otevřeného okna, poblíž mikrovlnné trouby, sporáku nebo trouby nebude orchidej spokojená. Pokud ale toužíte po její společnosti v kuchyni, postavte ji na jídelní stůl, kde bude dostatečně daleko od všech spotřebičů. Pokud máte jídelní stůl u okna, zvolte raději jinou místnost. Stále otevřené okno kvůli větrání by jí jen uškodilo. Brzy by ztratila své krásné květy a možná i úplně zahynula.

Koupelna

Orchidej v koupelně je nádherným elegantním doplňkem. Koupelna této rostlině přináší tolik potřebnou vlhkost. Ozdobit tuto místnost orchidejí ale můžete jen v případě, že se v ní nachází přirozený zdroj světla, tedy nějaké okno. Bez světla vám květina nepokvete a tuto absenci nezachrání ani bohatá závlaha. Světlo je pro orchidej klíčové.

orchidej na parapetu
Zdroj fotografie: Øyvind Holmstad / Creative Commons / CC BY-SA

Jen se správně zvoleným místem a vhodnou péčí bude vaše orchidej překrásně kvést. Nepodceňujte ani jedno. Nezapomeňte ji pravidelně zalévat, přihnojovat a ošetřovat. Jedině tak bude dokonalou ozdobou vaší domácnosti.

Jak na správné množení orchidejí