Svůj malý byt v centru dokázal zvětšit o 20 metrů čtverečních. V garsonce tak může ubytovat i své přátele

Tento mladý muž se rozhodl, že rozšíří svůj malý byt s terasou nacházející se v centru města. Jeho důkladný plán ohromil naprosto celý internet.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Tento mladý muž jménem Krzysztof Grześków si před několika lety koupil malý byt o rozloze zhruba 20 metrů čtverečních na jednom z vratislavských sídlišť za zhruba 500 000,- korun. Místnost se však lišila od ostatních bytů této velikosti tím, že disponovala poměrně velkou terasou, která sloužila jako skvělé místo pro vysedávání během letních večerů. Jelikož však Krysztof tuto část svého domu nikdy nevyužíval, rozhodl se, že ji přestaví a udělá z ní součást nového, mnohem většího bytu. 

Jedinečný projekt mladého muže 

Jakmile se Krzysztof rozhodl pustit do práce, musel čelit první a zároveň největší výzvě jeho projektu. Tou bylo získat povolení od bytového družstva, aby mohl kompletně zrekonstruovat terasu a učinit ji novou součástí bytu. S trochou úsilí a běhání po různých úřadech se mu to však nakonec podařilo a tak mohl začít provádět první změny. Z malé garsonky se mu tak podařilo postavit nádherný útulný prostor, kde nyní může spokojeně žít a v případě potřeby také ubytovávat své přátele. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Je ovšem důležité zmínit, že přestavba terasy nevyšla Krzysztofa zadarmo. Nejenže ho to stálo spousta úsilí, ale také peněžních prostředků – odhaduje, že celkové náklady, včetně renovace a kompletního vybavení, jej přišly na přibližně 1 5000 000,- korun. To je však na poměry bytů o rozloze kolem 40 metrů čtverečních v dobré lokalitě v centru Vratislavy naprostý zázrak. Mladý muž prokázal během realizace svého projektu svou vynalézavost také uvnitř interiéru, ve kterém dokázal uspořádat vše tak, aby byl co nejprostornější. 

Neobvyklá řešení interiéru 

Při vstupu do tohoto krásného bytu vás okamžitě zaujme hned několik věcí. Tou nejvýznamnější je však především lednice zavěšená na stěně nad ostatními skříněmi. Díky tomuto řešení se do malé kuchyně vešlo Krzysztofovi více užitečných spotřebičů, které mu dnes usnadňují život. Protože se byt navíc nachází ve staré budově, má také poměrně vysoké stropy. Tento prostor však nelze nijak využít, a proto mladý muž přišel s nápadem, že si vytvoří další prostor pod podlahou.

Rozhodl se proto vyvýšit některá místa ve svém domě, aby do nich mohl zabudovat prostor na ukládání různých věcí, včetně starožitností a svého oblečení. Posledním zajímavým nápadem, který se podařilo Krzysztofovi realizovat na výbornou je sprcha – její otevírací dveře jsou totiž zároveň vstupními dveřmi do koupelny. To znamená, že je zde mnohem více místa pro různé skříňky a další důležité předměty. Jedná se o velmi pozoruhodné dílo, které si získalo na internetu velké obliby. Níže se můžete podívat na veškeré záběry z místa: 

Jak se tato efektivní přestavba líbí vám?

Zdroj: Pomyslnadom
Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články