Rostliny, které přitahují negativní energii: Podle feng-šuej k nim patří třeba kaktus či agáve

Pokud byste rádi žili dle zásad tradičního čínského učení feng-šuej, rozhodně neopomíjejte ani rostliny. Některé z nich totiž přitahují negativní energii.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Tradiční čínské učení feng-šuej je soubor několika rad a pravidel, které ve výsledku povedou k harmonicky vyváženému prostředí, v němž se pohybujete. Může se to týkat vašeho domova, pracoviště či zkrátka každého prostoru, kde trávíte hodně času. Negativní energie vás či jiných členů rodiny záporně ovlivňuje i všechny ostatní a podporuje špatné vibrace. Stejně jako vy se podílíte na harmonii vaší domácnosti, i některé květiny a rostliny přitahují špatnou energii. Které si do domu rozhodně nepořizovat?

Rostliny, kterým je lepší se vyhnout

Při výběru rostlin buďte vždy obezřetní. Zdaleka ne všechny totiž splňují zásady feng-šuej a mohou tak přitahovat negativní energii. A tu v domě rozhodně nechcete.

Ostny kaktusu přivábí negativní energii

Chcete-li žít podle pravidel feng-šuej, kaktus je kvůli velkému množství trnů jednou z nejméně vhodných rostlin do vašeho interiéru. Ostré trny přitahují špatnou energii a narušují energetický tok v místnosti a mohou uškodit i mezilidským vztahům. Pokud ale máte pro kaktusy slabost, nemusíte se jich úplně vzdát. Je možné je pěstovat venku, kde jsou naopak poměrně prospěšné, mohou pomoci eliminovat negativní energii proudící od sousedů, se kterými jste si příliš nepadli do noty.

Kaktus v květináči iZdroj fotografie: Piqsels

Bonsaj může stát za neúspěchem

Bonsaje jsou svým vzrůstem, kdy si pomalu pěstujete a tvarujete vlastní miniaturu stromu, opravdovým uměleckým dílem. Právě jejich zakrslý vzhled ale není v souladu s feng-šuej. Jakákoli rostlina, která je zakrnělá, totiž vyjadřuje nepřízeň růstu a pokroku. Není tedy vhodné jejich umístění do obytných prostor ani na pracoviště.

Kterým dalším pokojovým rostlinám je dobré se vyhnout

Pokojové rostliny umí zkrášlit a oživit každý prostor, je ale potřeba vybírat ty správné. Podle učení feng-šuej není vhodné pořizovat do interiéru například opuncii (Opuntia), agáve, lenovník novozélandský (Phormium tenax), juku (Yucca) či například šefleru (Schefflera actinophylla). Obecně se dá říci, že všechny rostliny se špičatými listy jsou nevyhovující, protože mohou připomínat meč či nůž. To může vést k hádkám a disharmonii mezi členy domácnosti.

Bonsaj v pokoji iZdroj fotografie: Piqsels

Umělé rostliny do domácnosti nepatří

Feng-šuej je o volném toku energie. Zatímco živé rostliny stále rostou svým tempem, vyvíjejí se a dýchají, umělé rostliny shromažďují velké množství prachu, který může mít za následek přerušení pozitivního toku energie.

Rostliny respektující feng-šuej

Přestože je spousta rostlin, které podle feng-šuej nejsou do interiéru vhodné, nezoufejte. Najde se i několik, které naopak přináší pozitivní energii. Pravidlem ovšem je, že rostliny by měly být zdravé. Pouze zdravé rostliny totiž vnáší do prostoru život. Dobrou volbou je například orchidej, která symbolizuje přízeň a dokonalost, nebo tlustice vejčitá (Crassula ovata), díky které se můžete těšit na prosperitu a celkové štěstí.

Mezi další vhodné rostliny lze zařadit tchynin jazyk (Sansevieria), pachiru vodní (Pachira aquatica) nebo monsteru skvostnou (Monstera deliciosa).

Jaká pravidla feng-šuej respektujete ve své domácnosti?

Zdroj: NatureOfHome
Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články