Osm pověrčivých věcí, kterým se doma raději vyvarujte. Zrcadla vám ukradnou duši a kaktus vyvolává hádky

Různých pověr se mezi lidmi traduje odjakživa mnoho, a i když jim někteří nevěří, stejně existuje mnoho těch, kdo si na ně dávají pozor.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ačkoliv moc a síla pověr s postupující dobou pomalu slábne, stále existují situace, kdy jim řada z nás podlehne. I přes naše racionální uvažování se nám čas od času do mysli vkrade hlásek, který našeptává, abychom si na něco dali pozor. Někdy to může být černá kočka, která nám proběhla přes cestu zrovna v momentě, kdy jsme se chystali k velkému rozhodnutí, jindy to může být roztříštěné zrcadlo, nebo rozbité hodiny.

Sekera v domě znamená smrt

Podle řady legend znamená vnesení sekery do domu předzvěst smrti. (Minimálně se jedná o prazvláštní doplněk či dekoraci). Ovšem podle jiných lidových pověr by se měla sekera o Štědrovečerní večeři položit pod stůl a všichni by na ni měli šlápnout, aby upevnili své zdraví.

iZdroj fotografie: Pxhere
Umístění sekery v obytném domě znamená podle pověr předzvěst smrti

„Mrtvé“ dekorace přinášejí smůlu

Ať se již jedná o sušené květiny, mušle, nebo vypreparované části zvířecích těl (kupříkladu oblíbená dekorace některých restaurací – zavěšené hlavy vysoké zvěře), ve všech případech to značí neštěstí. Takovéto „mrtvé“ dekorace do domu prý vnášejí smůlu.

Otevřený deštník znamená neštěstí

Podle egyptských a severských legend vám otevřený deštník ve vašem domě přinese jen smůlu. Vnesením předmětu, který vás chrání před deštěm (tedy deštníku, pláštěnky, apod.), až do domu, prý urážíte strážné duchy, kteří váš dům chrání. Otevřeným deštníkem jim podle těchto legend naznačujete, že jejich ochrana není dostatečná.

iZdroj fotografie: Pxhere
Otevřený deštník uráží strážné duchy domu

Rozbité hodiny znamenají špatné feng-šuej

Starožitné hodiny – zvláště ty kyvadlové – jsou oblíbeným doplňkem řady domácností. Ovšem pokud jsou rozbité, podle čínského učení feng-šuej to značí nepořádek jak ve vaší duši, tak ve vašem domě. Tento nepořádek byste proto měli odstranit (například opravením hodin). Navíc, podle pověry, pokud rozbité hodiny náhle zazvoní, znamená to blížící se smrt.

Kaktusy vyvolávají neshody

Podle feng-šuej symbolizují všechny rostliny, které mají trny a ostny, smůlu a vedou k neshodám v rodině, potažmo v domě, ve kterém jsou umístěny. Za vším stojí údajně silná negativní energie, kterou tyto rostliny vyzařují. Pokud máte v domě hodně negativní energie, kaktus ji absorbuje a krásně kvete a prospívá, ovšem pokud je negativity v domě málo, začne ji sám generovat a vy se začnete hádat a propadat depresím a úzkosti.

iZdroj fotografie: Pxhere
Kaktusy se živí negativní energií, pokud je jí málo, začnou ji sami vytvářet

Zrcadla vám ukradnou duši

Zrcadla jsou jedním z předmětů, které se objevují ve spojení s mnohými pověrami napříč různými kulturami. Podle některých přináší zrcadla v domě smůlu, podle jiných rovnou kradou duši. Problematice zrcadel se nevyhýbá ani feng-šuej, podle kterého znamená zrcadlo obrácené k posteli nové vztahové problémy.

Světlušky přinášejí smrt

Pokud máte na zahradě světlušky, jistě jste se nejednou potěšili jejich světélkováním. Možná jste dokonce nechali děti, aby je nachytaly do sklenice a vzaly si je domů. Nicméně vnášení světlušek do domu není vůbec dobrý nápad – podle viktoriánských pověr znamená světluška v domě předzvěst smrti

iZdroj fotografie: Depositphotos
Pokud si dle pověr přinesete domů světlušky, v podstatě jste si přinesli smrt

Zelená barva na zdi nepatří

Tato pověra byla sice již vyvrácena (respektive její důvod byl odstraněn), ovšem někteří se jí stále drží zuby nehty. Svůj prapůvod má v minulosti, kdy se při výrobě zelené barvy v odstínu „pařížská zelená“ používal mj. arsen. Tento odstín se používal na textil, hračky, tapety i barvy, ovšem vzhledem k obsahu arsenu produkoval jedovatý plyn arsin. Výrobci barev následně proces výroby upravili, nicméně pověra, že zelená na zdi nepatří, již zůstala.

Zdroj: Bob Vila

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články