Zabraňte uklouznutí na chodníku bez utrácení peněz. Pomůže tato věc
adbz.cz » Rodinné domy » Zabránit uklouznutí na namrzlých chodnících lze prostředkem z garáže. K ruce vezměte šmirgl

Zabránit uklouznutí na namrzlých chodnících lze prostředkem z garáže. K ruce vezměte šmirgl

Vyzkoušejte také tento jednoduchý trik, díky nemuž budete moci i v zimě chodit jistým krokem. Ani ledovka na chodníku už vás nerozháže.

uklouznul
Zdroj fotografie: Depositphotos

Proměnlivé počasí a sněhová nebo ledová pokrývka na cestách a chodnících ztěžuje nejen provoz, ale i samotnou chůzi. Abyste tyto měsíce přečkali bez úhony, vyplatí se znát tyto jednoduché triky, které vám s kluzkou podrážkou zaručeně pomohou. Naštěstí podle informací na webu ProŽeny existuje hned několik způsobů, jak klouzání podrážky předejít a užít si venku bezpečně a příjemně strávený čas.

Čím ošetřit podrážku bot

I tu nejsilnější vrstvu ledu dokážete pokořit, pokud na podrážky bot připevníte pružinové či pryžové pláty. Tyto pomůcky jsou k dostání ve speciálních obchodech nebo na internetu a v zimě skvěle fungují. Nahradit se však dají také obyčejnými ponožkami. Ty sice nevypadají moc hezky, ale vytvoří vrstvu, s níž vám to bude venku mnohem méně klouzat. Zdrsnit podrážku lze také šmirglem.

Použijte lepicí pásky

Dalším skvělým způsobem, jak ošetřit boty na zimu, je nalepit na jejich podrážku speciální samolepky proti ledovým a kluzkým plochám nebo i oboustrannou lepicí pásku. Pomocí silného lepidla na ně lze upevnit také pružné a drsné části obyčejné houbičky na nádobí nebo proužky gumy, které zvětší tření a váš krok tak bude mnohem jistější a bezpečnější. 

zimní boty na sněhu
Zdroj fotografie: Pixabay
Co dělat, aby vám podrážka neklouzala – pomůže lepicí páska, guma nebo šmirgl.

Jak boty ošetřit na zimu

Ať už se rozhodnete vyzkoušet jakékoli řešení, měli byste napřed boty důkladně vyčistit od veškeré špíny. Jedině tak vám budou veškeré doplňky na podrážce dobře držet a vyhnete se jejich případné ztrátě během cesty venku. Nemusíte se přitom ani zdržovat ručním čištěním, stačí je vložit do pračky, jak jsme doporučovali už dříve na adbz, a za chvíli máte hotovo.

Nezapomeňte na impregnaci

Díky této ochranné vrstvě pro vás bude pobyt venku mnohem příjemnější. S její pomocí totiž udržíte vnitřek bot suchý po celou dobu. Co vše lze k impregnaci použít si můžete přečíst v dřívějším příspěvku na adbz. Pokud se v zimě chystáte sportovat, pak byste podle webu iDnes měli zvážit nákup nesmeků a dalších speciálních pomůcek. Sama je na horách využívám a chůze je s nimi mnohem pohodlnější, což potvrzuje i naše čtenářka Simona I. z Brna: „Do přírody vyrážíme jedině s nesmeky. Je to mnohem lepší, než se pak nekontrolovatelně klouzat.“