Mladý pár zdědil starý dům na spadnutí. Vyřešili to geniálně, teď z něj mají bydlení snů včetně vzpomínek na dětství

Není potřeba stavět od základů nový dům, abyste měli bydlení podle svých představ. I ze starého domu lze vytvořit dokonalé prostředí pro pohodlné žití.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Tímea Becker
                   

Tímea Becker se svým manželem zrekonstruovala dům, který zdědila po rodičích. Dům byl již starý a potřeboval pořádnou opravu nebo zboření. Ovšem obvodové zdi i izolace byly dobré, proto se pár rozhodl, že by rád ponechal alespoň kousek z dětství Tímey. Dva roky stačily na to, aby svépomocí dům opravili a mohli se do něj nastěhovat. Prohlédněte si tu překrásnou proměnu a hřejivé teritorium.

Dva roky stačilo na dechberoucí proměnu

Rekonstrukce se mírně protahovala, a to z důvodu manželova dojíždění do práce. Pracuje totiž v Mnichově a Tímey pracuje v místě pobytu v knihovně Maroslele. Ale i tak zvládla s rodinou a nejbližšími vše zorganizovat tak, že se za dva roky mohli stěhovat do krásného domu. Timea se s námi rozdělila o krásnou proměnu, kterou na domě dokázali. Z celé stavby, dá se tedy říci, udělali jen obvodové zdi. 

iZdroj fotografie: Se souhlasem Tímea Becker

Strhli strop, omítky, udělali podlahové vytápění. Vsadili nová okna a dveře. Opět dům omítli a vymalovali. Dům obsahoval malé místnosti, proto se rozhodli některé z místností zvětšit. Například koupelnu propojili s toaletou. Kuchyň s obývacím pokojem. Díky odstranění několika zdí, má dům větší místnosti a celkově působí vzdušněji. 

Dům, ve kterém rodiče žili skoro celý život

Žena prozradila, že její rodiče zde žili ve šťastném manželství celých 61 let. Tímea zde žila i se svým bratrem celé své dětství, pubertu i v dospělosti. Vyrůstali tam a žena doufá, že tak tomu bude i u jejich dětí. Dům, ale i dvorek a zahrada prošli radikální rekonstrukcí. Zahrada před domem byla vydlážděná žlutou a červenou dlažbou. 

Sloupy v přední části domu dodají celku překrásný americký styl. Detaily, jako jsou kamínky místo předzahrádky nebo obložená spodní část domu, dodají domu na moderním vzhledu. Tato rekonstrukce domu se mladému páru jistě povedla. Věříme, že se stane inspirací i pro jiné páry. Ne vždy je nutné starý dům sesunout k zemi a vystavět nový. Pokud ovšem stav domu dovolí.

Zdroj: Urban Realm

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články