Černý čaj dokáže hodně pomoct při úklidu v domácnosti | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Černý čaj vydrhne léta připálenou pánev k nepoznání. Dřevěným podlahám a nábytku navrátí zašlý lesk 1 tahem

Černý čaj vydrhne léta připálenou pánev k nepoznání. Dřevěným podlahám a nábytku navrátí zašlý lesk 1 tahem

Černý čaj v rozprašovači zvládne vrátit lest a barvu dřevěnému nábytku i podlahám. Stejně dobře odstraní také zašlé nečistoty z kuchyňského nádobí nebo špinavou toaletu.

spina
Zdroj fotografie: Depositphotos

Čaj nemusí být jen nápojem za chladných večerů, ten černý dokáže v domácnosti pomoci. Černý čaj dokáže vyřídit s mastnotu i prach a například dřevěné podlahy jsou po jeho použití jako nové. Stejně tak i dřevěný nábytek získá lesk, pokud na jeho utření použijete uvařený černý čaj. Vše co musíte udělat je uvařit více černého čaje, než je zvykem pro večerní posezení. 

Je to tak jednoduché, jak se na první pohled zdá

Na přípravu tohoto zázračného čističe nebudete potřebovat nic jiného než běžný černý čaj a vařící vodu. Připravte si dostatek černého čaje a udělejte jej pořádně silný. Nebojte se dát dvojnásobek pytlíků, než byste dali normálně, a nechejte je řádně vylouhovat. Po vychladnutí přelejte čaj do rozprašovače nebo kyblíku, podle toho, do jakého úklidu se chcete pustit. 

cerny caj listky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Takto připravený černý čaj můžete využít například na podlahy, kde pomůže obnovit barvu a lesk. Podlahu jednoduše natřete uvařeným čajem a nechejte na podlaze uschnout. Třísloviny, které jsou v černém čaji obsaženy udělají svou práci a následně můžete podlahu utřít suchým hadrem nebo mopem a celou ji vyleštit. Je nasnadě, že při vaření není dobré používat cukr, podlaha by samozřejmě lepila a lepšího výsledku určitě nedosáhnete. 

Mastné pánve i hrnce vyčistí stejně dobře

Připálené pánve jsou pracnou a nepříjemnou záležitostí. Navíc musíte dávat pozor, abyste nepoškodili teflon. Černý čaj dokáže odstranit nečistoty i hnědé spálené skvrny na pánvích a hrncích. V tomto případě pouze pánev ponořte do horkého čaje a nechte ji v něm ležet klidně i přes noc. Černý čaj v průběhu noci uvolní nečistoty, které ráno jednoduše umyjete. Do vody můžete ponořit jakékoliv nádobí, které jde špatně umýt.

cerny caj konvice
Zdroj fotografie: Depositphotos

Výborného výsledku dosáhnete také při leštění oken nebo zrcadel. Uvařený a zchladlý čaj nalijte do rozprašovače a s jeho pomocí umyjte skleněné povrchy. Po umytí čajem stačí sklo vyleštit hadříkem s mikrovlákna a budete příjemně překvapeni tím, že čaj nenechá na zrcadle ani oknu jedinou šmouhu. Černý čaj můžete mimo jiné použít také na špinavé toalety, kde funguje stejně dobře. 

Jaký další nezvyklý prostředek používáte na mytí zašlých pánví vy?

Zdroj: The Spruce