Svůj čas v důchodu využil na rekonstrukci. V původně skromném a obyčejném bytě to teď vypadá jako v opravdovém paláci

Život jako v paláci. Přesně tak si představuje svůj byt důchodce s manželkou. Po letech rekonstrukce se jim jejich sen postupně plní.

i Zdroj fotografie: S vědomím Adrian Reeman
i Zdroj fotografie: S vědomím Adrian Reeman
i Zdroj fotografie: S vědomím Adrian Reeman
i Zdroj fotografie: S vědomím Adrian Reeman
i Zdroj fotografie: S vědomím Adrian Reeman
i Zdroj fotografie: S vědomím Adrian Reeman
i Zdroj fotografie: S vědomím Adrian Reeman
Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
                   

Když se podíváte na budovu, v níž se tento byt nachází, pravděpodobně byste ji považovali jen za obyčejný panelák a nečekali uvnitř nic zvláštního. Opak je ale pravdou, v jednom z těchto bytů žije důchodce, jenž se už dlouhých 30 let snaží ho předělat. A je třeba říct, že se mu to opravdu daří. Podívat se můžete sami.

Dům vyměnili za byt

Ten, kdo bude kolem této bytovky projíždět, určitě nebude budovou zaujatý. Vevnitř jeden z bytů však vypadá jako součást nějakého paláce. Jedinou vadou na kráse je to, že byt není muže, který ho zrekonstruoval, ale obce. Pokud by se tedy Adrian s manželkou chtěli odstěhovat, museli by byt vrátit v původní podobě, což by nebylo vůbec jednoduché.

Manželský pár se do tohoto bytu nastěhoval, protože už nepotřeboval velký dům. Děti už odrostly, a tak manželům bohatě stačí byt se dvěma ložnicemi. Jelikož je Adrian od malička kutil, chtěl udělat všechno pro to, aby se v bytě se ženou cítili jako v paláci. Touto přeměnou strávil více než 30 let a stále pokračuje. Den co den na něm pracuje.

Opravdu krásný byt

Adrian proměnil stěny, strop, krb, a dokonce skříně v každé místnosti, aby dal tomuto bytu v 9. patře nádech paláce. Jeho nejnovějším projektem je rozhodně vytvoření toalety s mramorovým efektem, jež vypadá jako opravdový trůn. Adrian opravdu miluje neustálé vylepšování bytu, především proto, že každý den vidí jinou věc, kterou by chtěl předělat.

iZdroj fotografie: S vědomím Adrian Reeman

Když někdo do jeho bytu vejde, bývá dotyčný velmi často zaskočený a ohromený. To stejné zažíval i Adrian, ale jelikož tam žije každý den, už si zvyknul. Má svůj vlastní palác, jen v trošku menším měřítku. Sám však říká, že ve větším bytě už by se s manželkou sami sobě ztráceli. Původně opravdu neměl v úmyslu něco takového udělat. Vše začalo jako klasická oprava bytu. Nyní je ale opravdu hrdý na to, co vytvořil.

Snažil se, aby to nestálo moc peněz

Finanční náklady snížil na minimum tím, že potřebné materiály sháněl v různých obchodech a prodejnách, kde se vše prodávalo za nízkou cenu. Vytvořil stoly z dřevěných salátových mís, detaily na krbu byly dokončeny pomocí nechtěných špuntů. Jediné, co si koupil, bylo pár kusů příslušenství. Přestože již ztratil přehled o výdajích, tvrdí, že to nemůže být více než několik tisíc korun.

Co na tento krásný byt říkáte?

Zdroj: HomeBuilding

Galerie

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články