Bělení záclon metodou, kterou používají i samotní prodejci: Stačí je nechat namočené 12 hodin a budou zase sněhově bílé

Tento osvědčený trik vám pomůže navrátit záclonám jejich zašlou slávu. Namočte je na pár hodin do této směsi a vyjměte dokonale bílé záclony, které budou ozdobou vašich oken.

namáčení prádla i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

S mytím oken se často pojí také praní záclon a závěsů, které mohou kdekoho pěkně potrápit. Osvědčené triky prodejců těchto textilních doplňků vám však vaši práci výrazně usnadní. Vyzkoušejte také tento geniální trik a namočte záclony na několik hodin do této směsi. Bez drahých čistících přípravků plných chemie a za pár korun budou vaše záclony opět jako nové.

Proč jsou záclony tak špinavé

V letních měsících dávají záclonám zabrat ostré sluneční paprsky, v zimě zase rozpálené topení nebo kouř z krbových kamen. V důsledku toho může zářivě bílou barvu nahradit zašlá šeď. I ty nejšpinavější záclony však můžete snadno vyprat, pokud víte, jak na to. Prodejci odhalili tajemství, díky kterému udržují své zboží v perfektním stavu po dlouhou dobu.

Co budete k praní záclon potřebovat

Nejspíš vás překvapí, že nejlepšími prostředky k praní nejsou žádné speciální přípravky, které si můžete zakoupit v obchodě. Stačí vám 3 suroviny, které máte jistě doma a za pár korun si vyrobíte účinnou čistící směs. Takto jednoduše navrátíte zašlým záclonám jejich původní vzhled. Připravte si k jejich čištění tekuté mýdlo na praní, jedlou sodu a bělidlo na textil. Rozzařte svou domácnost sněhově bílými záclonami, které budou čistší než kdy dříve.

praní záýclony iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak vybělit zašedlé záclony

Nejprve si připravte účinnou čistící směs. Tu získáte smícháním 100 ml tekutého pracího mýdla a 100 g jedlé sody. Vodu přilejte potřeby tak, abyste do výsledné směsi pohodlně namočili celou záclonu. Tu nechte namočenou alespoň půl dne a během této doby párkrát otočte. Nakonec záclonu opláchněte pod proudem čisté vody, dokud všechna mýdlová pěna zcela neodteče.

V dalším kroku přenechte praní automatické pračce. Ta odvede během krátké doby mnohem lepší práci, než vy. Vložte takto předchystané záclony do pračky a do zásobníku nasypte doporučené množství pracího prášku a přilejte bělidlo. Nastavte prací program s teplotou 60 °C a zapněte. Takto se během praní zneškodní všechny bakterie a odstraní i ta nejodolnější nečistota. Přestože vám tato práce zabere téměř celý den, rozhodně stojí za tu námahu.

Zářivě bílé záclony za pár minut

Jak bělíte záclony vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Zobrazit další články