Mladý pár se rozhodl opravit starý statek z roku 1928. Nyní zde spokojeně žijí. Až uvidíte výsledek, pochopíte proč

Novomanželé se rozhodli, že si sami zrenovují starý dům. Kdo mohl čekat, že v opravování domů najdou svůj koníček.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Hector Manuel Sanchez
                   

V roce 2010 byli Katherine Mull a její manžel Stuart novomanželi, kteří začali hledat svůj první společný domov v Hickori v Severní Karolíně. Tohle město má jen něco málo přes  40 000 obyvatel a nachází se východně od Asheville. O přestávkách na oběd jezdil Stuart po městě a hledal nějaký domeček, který by se mu líbil jako první společný dům.

Po několika dnech hledání narazil Stuart na starý statek

Když takhle jednoho dne projížděl městem, zajel na dolní slepou ulici, která se nacházela poblíž jeho kanceláře. Narazil na statek postavený v roce 1928. Byl sněhově bílý se strmou a obrovskou střechou a velkými i malými okny. Ihned se do tohoto domu zamiloval, přišlo mu, že je přímo stvořený pro něj a jeho ženu. Na zahradě před domem se tyčily nádherné, obrovské a staré duby.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Hector Manuel Sanchez

Statek si začali postupně pomalu opravovat

Katherine říká, že když statek poprvé viděla, byla spíše zděšená, v jak hrozném je stavu. Ale nedávno ještě byla studentkou, která žila na koleji, takže vidina velkého vlastního bydlení pro ni byla jako sen. Když novomanželé nabídli původním majitelům statku, kteří už tam léta nežili, že statek opraví, pokud v něm potom budou moci bydlet, souhlasili. A dodrželi své slovo, více než 4 roky pracovali nezkušení manželé na opravě tohoto statku.

Většina místnosti potřebovala kompletně opravit

Všechny rozvody byly původní, dokonce i koupelny. Každá místnost potřebovala něco opravit, bohužel většina místností potřebovala opravit úplně všechno. Manželé nechali profesionálně opravit podlahy před tím, než se nastěhovali, ale zbytek náročné práce si odvedli sami. Opravili strop v obývacím pokoji, kde byla velká díra od vlhkosti a také si opravili a znova zprovoznili krb. Všude vymalovali a předělali všechny koupelny.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Hector Manuel Sanchez

Jako pomoc měli videa z YouTube a internetové blogy

Katherine také uvedla, že podlahy dláždila a opravovala pomoci blogů, které našla na internetu. V té době pracovala pro historickou nadaci. Nebo také sledovala videa od různých kutilů na Youtube, protože ti lidé také nebyli profesionálové, ale šlo jim to skvěle. Stuart zase nainstaloval nové toalety a umývadla. Najali různé dodavatele, aby dokončili tu náročnější práci, jako je předělání elektrických a vodovodních systémů.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Hector Manuel Sanchez

Nyní na statku žije jiný spokojený pár

Do roku 2017 měli manželé dvě děti a statek už pro ně byl malý. Začali se tak poohlížet po něčem větším, a našli ještě starší dům, než byl tento statek, takže si ho chtěli opět předělat. Statek nakonec prodali jinému mladému páru. Manželé si uvědomili, že práce na tomto domě je neskutečně sblížila a proto si i nový domov opět předělávají. Nechtěli by se nastěhovat do domu, kde je všechno již hotové.

Zdroj: Southernliving

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články