Lidské jídlo, které můžete bez obav podávat i vašemu pejskovi. Nestresujte se zbytečně, pokud vám něco upadne z talíře

Strava pro psa bývá většinou jednoduchá, ale lidé ji mohou doplnit i o další potraviny, které sami jedí. Díky těmto informacím budete moci vašemu miláčkovi dopřát mnohem více.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Protože v dnešní době existuje mnoho plemen, měli by si lidé vždy zjistit, co přesně plemeno, které si budou pořizovat, potřebuje ke kvalitnímu životu. Občas se však člověk splete a svému pejskovi nabídne nevhodnou stravu. V tom lepším případě bude zvířeti jeden večer špatně a bude mít zažívací potíže. V tom horším případě s ním můžete skončit u zvěrolékaře, protože z některých lidských jídel se mohou psi i otrávit. Dávejte si proto velký pozor na to, co svému mazlíčkovi podáváte k jídlu.

Lze vybírat z mnoha druhů masa

Každý pes miluje maso, a proto mnoho druhů masa naleznete také v psích konzervách nebo v granulích. Jestliže vám však doma zbylo od oběda nebo chcete svému psímu miláčkovi koupit nějaké dobré maso jen pro něj, vyberte ze 3 druhů. Prvním vhodným druhem je kuřecí, to je nejlepší vařené, neopepřené a nejlépe libové. Až budete vybírat maso, sáhnout můžete i po krůtím, jež je plné potřebných bílkovin.

V poslední řadě je vhodné i vepřové maso, ale opět může být pouze ve vařeném nebo dušeném stavu. Nikdy psovi nepodávejte smažené vepřové maso. Každý druh masa ještě vždy pečlivě oberte od tuků, protože ty jsou pro psy těžko stravitelné a mohli byste jim tím způsobit nemalé zdravotní potíže. Uvidíte, že i když psovi maso oberete od tuků, i tak si na něm velmi pochutná.

Ryby jsou zdraví prospěšné

Nejenom lidé by měli čas od času konzumovat ryby. I pro psy jsou ryby velmi vhodné, jelikož obsahují hodně zdraví prospěšných látek. Mezi ty se řadí například omega-3 kyseliny a další vitamíny, které pes k životu potřebuje. Rybu musíte vždy pečlivě uvařit, a to ať už ji děláte sami pro sebe, nebo pro vašeho psa. Může se totiž stát, že jsou ryby napadeny nějakými parazity, a jen vařením se jich zbavíte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

S mléčnými výrobky opatrně

Jistě už víte, že většina zvířat neumí příliš dobře strávit laktózu, která je obsažena v mléčných výrobcích. Příkladem může být mléko, které mnoho lidí podává kočkám, ale ty mají poté trávicí potíže. Stejně na tom jsou i psi, kterým byste místo těchto mléčných výrobků měli dávat raději sýr nebo tvaroh, protože neobsahují téměř žádnou laktózu. Pokud psovi sýr nebo tvaroh koupíte, raději sáhněte po nízkotučných produktech, jež jsou pro ně vhodnější.

Ovoce a zelenina

Až si budete dopřávat zeleninu nebo ovoce, můžete podat malé množství i vašemu pejskovi. Například kousek banánu nebo jablka by psovi neměl uškodit, ale záleží primárně na vašem parťákovi, zda bude chtít tyto suroviny konzumovat. U zeleniny si můžete být jistí, že vašemu psovi bude chutnat okurka. Pro psího mazlíčka nejsou vůbec škodlivé, jelikož obsahují z 90 % vodu a zbylých 10 % tvoří vitamíny a minerály.

iZdroj fotografie: Pixabay

Větší pozor byste však měli dávat v případě, že psovi chcete koupit meloun. Pak je totiž velice důležité jej koupit z normálního obchodu, a ne ze stánku, který je u silnice. Meloun totiž absorbuje škodlivé látky ze vzduchu a zrovna z výfuků aut jich je mnoho. Zároveň je nutné meloun vypeckovat ještě předtím, než jej psovi podáte. Tato semínka by totiž mohla pejskovi ucpat střeva.

Malá pochoutka pro vás i pro psa

Při sledování filmů nebo při večerní relaxaci si mnoho lidí dopřává popcorn. Většinou se stane, že při pojídání popcornu na vás začne lítostivě koukat váš pejsek, který by si také rád dal pochoutku, již máte i vy. Pokud vašemu pejskovi malé množství popcornu dáte, nijak mu tím neuškodíte, a ještě si společně dopřejete něco dobrého.

Jakou lidskou pochoutku má nejraději váš pes?

Zdroj: Ridus
Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Jsem nadšená redaktorka, která přináší nekonečné dávky inspirace a vášně do světa architektury a designu. S uměleckým přístupem k psaní a profesionálním okem pro detail dokážu zprostředkovat čtenářům zážitky a emoce, které architektura a design mohou přinést do jejich životů. Jsem kreativní průvodkyní pro každého, kdo hledá inovativní způsoby, jak oživit a zlepšit prostředí, ve kterém žijeme.

Zobrazit další články