Starý pes vyžaduje větší péči. Nevyplatí se šetřit na stravě ani podcenit čištění zubů

Pokud máte staršího psa, měli byste mu věnovat obzvláště dobrou péči. Čím starší totiž zvíře je, tím náchylnější může být vůči různým problémům.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Stárnutí je přirozená součást života, a to nejen u lidí, ale také u všech dalších bytostí na světě, včetně psů. Pokud máte doma staršího mazlíčka i vy (nebo více), měli byste klást důraz na jeho péči, protože jí vyžaduje dvakrát tolik, než tomu bylo dříve. Jak například uvádí server WagWalking, důležité je zaměřit se na pravidelné návštěvy veterináře, ale také kvalitní strava a dostatečná aktivita, díky které pes může žít kvalitní a spokojený život.  

Pravidelné vyšetření a zdravá strava 

Čím je pes starší, tím vyšší je u něj riziko výskytu zdravotních problémů. Pokud si chcete být jistí, že je v pořádku a nehrozí mu žádné nebezpečí, pak byste s ním měli chodit na pravidelné vyšetření ke zvěrolékaři. Rovněž je nezbytné zaměřit se na výběr kvalitního krmiva pro jeho věk a velikost – některé živiny totiž již nemusí být tak vhodné, zatímco jiné podpoří jeho klouby, svaly a růst srsti. Skvěle se osvědčily například hypoalergenní granule. 

Dostatečná aktivita 

Ačkoli by se mohlo zdát, že je pes postupem věku unavenější a nedokáže se hýbat tak dobře, jako tomu bylo dřív, rozhodně byste ho neměli přestat brát na procházky. Naopak je pro něj dle webu RSPCA pohyb velmi důležitý a prospívá jeho celkovému zdraví – a stejně tak i vašemu. Pokud tedy můžete, rozhodně svého čtyřnohého mazlíka vezměte alespoň obden do přírody. Nemusíte nutně chodit dlouhé kilometry, stačí i krátké procházky. 

Československý vlčák iZdroj fotografie: Pixabay
Starším psům prospívají pravidelné procházky v přírodě.

Péče o zuby a společný čas 

Starší psi jsou náchylnější k zubním problémům, a proto byste měli věnovat dostatek pozornosti právě jim. Mazlíčkovi můžete poskytnout také žvýkací hračky a doplňky pro zubní hygienu, jako jsou například dentální pamlsky. Neméně důležité je s ním poté trávit dostatek času a věnovat mu pozornost. Váš pes jistě ocení, když si s ním budete hrát a zavzpomínáte na staré časy. Na adbz jsme také psali, jak poznat, že se pes chystá zaútočit

Jak o svého psa pečujete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články